TİP: El ele verip bu iktidardan kurtulalım

Türkiye İşçi Partisi (TİP), Seyahat Parkı eylemlerinin 9’uncu yıldönümü dolayısıyla bir izahat yapmış oldu. “Halka küfreden kişi bizim yan yana gelmememiz için elinden geleni yapıyor” ifadelerinin yer almış olduğu açıklamada, “Bu ülkenin onurlu insanı, işçisi emekçisi, genci, bayanı… Gel bu işleri, Seyahat ruhuyla, el ele vererek, dayanışmayla, şarkıyla, türküyle el birliğiyle halledelim. El ele verip bu iktidardan kurtulalım” denildi.

TİP: El ele verip bu iktidardan kurtulalım

TİP, Seyahat Parkı eylemlerinin 9’uncu yıldönümü dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapmış oldu. “Seyahat ruhu” vurgusu meydana getirilen ve “Seyahat kalır diktatörlük gider” başlığına yer verilen açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“ZORBAYA HEP BİRLİKTE ‘YETER’ DEMENİN HEYECANI…”

“1 Haziran 2013 günü Bölme Meydanı’na giren on binler, tüm ülkede Seyahat direnişine destek veren, ona katılan milyonlar bir zorbaya hep beraber ‘Yeter’ demenin heyecanını ve gururunu paylaşıyordu. TEKEL işçilerine kış ayazında sıkılan suya, ODTÜ öğrencilerine atılan gazlara, Emek Sineması’nın talan edilmesine, Reyhanlı Katliamı’na, iktidarın Suriye politikasına, cemaatçilerle ortaklığına, ‘iki ayyaş’ sözlerindeki aymazlığa, tabiat ananın yağmasına, hanıma düşmanlığına, LGBTİ+ nefretine karşı biriken hiddet yan yana geldi, umuda dönüştü.

“ELİNDEN GELENİ YAPIYOR”

Ceberrüt zorbalığına devam ediyor. Meydanlara inmek bir ihtimal bugün daha zor. Halka küfreden kişi bizim yan yana gelmememiz için elinden geleni yapıyor.

“UMUDUMUZ GRAM AZALMADI”

Oysa biz çoğunluğuz. Seyahat’de yan yana duran hepimiz, o gün bizlere kızsa da sonrasında memleketin geldiği hali görüp bizlere hak veren yeni dostlarımız, 2013’te çocuk olup şimdi aramıza katılanlar… Gencecik kardeşlerimizi yitirdik fakat şimdi daha da fazlayız. Zorbanın topu tüfeği, paralı adamları, çeteleri var fakat çevresinde ‘insan’ kalmadı. Biz çoğunluğuz ve umudumuz bir gram azalmadı.

“YAPMAMIZ GEREKEN İŞLER ARTTI”

Seyahat’nin yıl dönümünde Boğaziçi Köprüsü’ne ‘Her Yer Bölme Her Yer Direniş’ pankartını asarken, milyonların sesini haykırdığımızı biliyorduk. Genç arkadaşlarımız Bölme Meydanı başta olmak suretiyle memleketin dört bir yanında yeri göğü inletirken azalmayan umudumuza güveniyorduk. Umudumuz azalmadı fakat yapmamız ihtiyaç duyulan işler arttı.

“EL BİRLİĞİYLE HALLEDELİM”

Bu ülkenin onurlu insanı, işçisi emekçisi, genci, bayanı… Gel bu işleri, Seyahat ruhuyla, el ele vererek, dayanışmayla, şarkıyla, türküyle el birliğiyle halledelim. Değmediğimiz tek bir el, derdini paylaşmadığımız tek bir dostumuz, isyanını haykırmadığımız tek bir yurttaşımız kalmasın. Gel Seyahat’de başladığımız işi beraber bitirelim. El ele verip bu iktidardan kurtulalım.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.