Tenis topu büyüklüğünde dolu yağdı

Meksika’nın Villa Hidalgo şehrine tenis topu büyüklüğünde dolu yağdı. Yaşanmış olan vakada bazı evlerin ve araçların zarar görmüş olduğu bildirildi.

Tenis topu büyüklüğünde dolu yağdı

Meksika’nın San Luis Potos eyaletindeki Villa Hidalgo şehrinde yaşanmış olan yıkım maddi hasara yol açtı. Şehirde tesirini gösteren sağanak yağmur sonrası yaşanmış olan dolu yağışı sebebiyle trafikteki bazı araçların camları kırılırken bazı evlerin çatıları da ziyan oldu.

Yetkililer devasa dolu taneleri sebebiyle meydana gelen hasarın bilançosu ile ilgili hemen hemen bir izahat yapmazken Villa Hidalgo şehrinin bazı sakinleri, camları kırılan araçlarının ve çatılarında delikler oluşturulan evlerinin fotoğraf ve görüntülerini toplumsal ağlarda paylaştı. Dolu yağışı esnasında trafikte bulunan birçok aracın da camlarının kırıldığı bildiriliyor.

İHA

Yetkililer bölgede sağanak yağışların devam edeceğini bildirirken ihtimaller içinde dolu yağışları mevzusunda da vatandaşları uyardı.

Meksika Ulusal Su Komisyonu (Conagua) yapmış olduğu açıklamayla, ülkeyi tesiri altına alan soğuk hava dalgası sebebiyle San Luis Potos eyaletinin yanı sıra Veracruz, Oaxaca, Hidalgo, Tamaulipas, Puebla, Tabasco ve Chiapas eyaletlerinde da gelecek günlerde şiddetli yağışların beklendiği bildirildi. (İHA)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.