Telefonda 2 milyon liralık dolandırıcılığına 7 tutuklama

İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Suçlarla Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, artan dolandırıcılık vakaları üstüne emek harcama başlattı. Takımlar, bir şebekenin vatandaşları aradığını, kendilerini polis ya da savcı olarak tanıttıklarını, Hesaplarınız terör örgütü tarafınca kullanılıyor, bu hesaplara müdahale etmemiz gerekiyor.

Operasyonun gizliliği var, kimsenin bu mevzuyu duymaması lazım. Herhangi bir kişiye data verir vakası deşifre ederseniz gözaltına alınırsınız diyerek korku ve ürkü uyandıran ifadeler kullandıklarını ve bu yolla kişilerin parasını dolandırdıklarını tespit etti.

8 ŞÜPHELİYE SUÇÜSTÜ

Takımlar, İzmir, İstanbul ve Şanlıurfadaki 8 kişiyi, yaptıkları eş zamanlı operasyonlarla yakalayarak gözaltına aldı. Şüphelilerin evlerinde meydana getirilen aramada, suçta kullanıldığı belirlenen cep telefonları, hazır konuşma metinleri ve vatandaşlara ilişik bilgilerin olduğu dokümanlar ele geçirildi.

Takımlar ek olarak şebekenin 17 kişinin parasını dolandırdığını belirledi. Takımlar, şüphelilerin bu kişilerden 2 milyon TL haksız kazanç elde ettiğini tespit etti. Gözaltına alınan 8 şüpheli, adliyeye sevk edildi. Şüphelilerden 7si tutuklandı, biri de adli denetim şartıyla özgür bırakıldı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir