Tek çocuğu ‘Anne’ diyebilsin diye bir umut bekliyor

Darıca ilçesinde yaşayan 36 yaşındaki yapınak işçisi Mustafa Doğan ve 32 yaşındaki ev hanımı Nuray Doğan çiftinin, 7 yıl ilkin Simay adını verdikleri bir kız evlatları oldu. Evlatlarının mutluluğunu fazlaca fazla yaşayamayan çift, kızlarının 3 aylıkken götürdükleri hastanede serebral palsi hastası bulunduğunu öğrendi.

Adeta dünyaları başlarına yıkılan çiftin senelerce gitmedikleri hekim kalmadı. Kızlarındaki her gelişmeyle mutluluktan havaya uçan çift, 7 yıl sonrasında küçük Simay’ın konuşabilmesi ve derdini anlatabilmesi için umutlarının bulunduğunu öğrendi.

Kök hücre tedavisiyle kızlarının Anne, Baba diyebileceğini, kim bilir yürüyebileceğini öğrenen çift, bu tedaviyi tatbik eden hastaneyi aradı. Aile, hayırsever vatandaşlardan destek beliyor.

YENİ BİR UMUDUMUZ VAR BİZİM

Kızı için bir umutları bulunduğunu gözyaşları içinde anlatarak hayırsever vatandaşlardan destek beklediklerini söyleyen Nuray Doğan,

“Yeni bir umudumuz var bizim. Kızımın kök hücre tedavisi. Yalnız 5 günlük bir tedaviyle bana ‘Çocuğun yürüyebilir, konuşabilir’ dediler. Bir ihtimal çocuğum ‘Anne’ diyecek, ‘Baba’ diyecek. Biz, 6-7 senelik emeğimizin karşılığını alabileceğiz.

Fakat eşimin buna durumu yok. Ben aslına bakarsan çalışamıyorum, devamlı kızımla ilgilenmek isterim. Değişik bir iş yapma imkanımız yok, destek bekliyoruz. Kendilerini bizim yerimize koysunlar, evladımın yerine koysunlar.

Kızım için bir ümit umuyorum, en küçük bir destek umuyorum. En azından ilk seans ücretini karşılayıp, bu değişimini onlarla beraber tatmak isterim” diye konuştu.

İLAÇLARLA BİRAZ DAHA İYİYE GİTTİ

Kızlarının hastalığını 3 aylıkken öğrendiklerini söyleyen baba Mustafa Doğan ise “3 parmağının açılmadığını gördük, hastaneye gittik. ‘Sizin evladınız görmüyor, duymuyor’ dediler ilk başta. Ondan sonrasında yavaş yavaş biz tedavi aramaya başladık. Bunun neticesinde birazcık daha ilerletmeye başladık, ilaç tedavisi, fizik tedavi uyguladık.

Şu anda yürüyemiyor, konuşamıyor, dengesi yok, algısı yavaş. Bunun tek bir tedavisi varmış; kök hücre tedavisi. 3 seanslık bir tedavi. Simay yoğun bakımda fazlaca kaldı. 1 ay yoğun bakımda kalıyordu, çıkarıyorduk, birkaç ay sonrasında yine yoğun bakımdaydı.

Boğazını deldiler, nöbetleri durdu. Doktorlarımız bizi yurt dışı ilaçlarına izleyeceği yolu göstermeye başladılar. O ilaçlarla bir tık daha ileriye gitti” şeklinde konuştu. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir