TDP lideri Sarıgül: Sınırlar yolgeçen hanına döndü

Türkiye Değişiklik Partisi(TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, parti Genel Merkezi’nde haftalık basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunmuş oldu.

SİYASETÇİ UMUT KAPISI OLMAKTAN ÇIKTI

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin oyların yüzde 50+1’ni alma kuralını getirdiğini söyleyen Sarıgül, Türk siyaseti, parti siyaseti olmaktan çıktı, ittifak siyaseti haline geldi. Bu politika biçimi, ittifak oluşturmayı yada karşı ittifakı bozmayı, seçmen desteğini almaktan mühim hale getirdi. Türk halkı ve siyasal partiler, siyasetin öznesi olmaktan çıktı. Demokrasimiz liderler demokrasisi oldu. Türk siyaseti, parti liderlerinin kendi aralarında oynadığı halkın seyrettiği bir gösteriye dönüştü. Siyasetçi, ümit kapısı olmaktan çıktı. Ümit kapısı, Haluk Levent oldu. Türkiye Değişiklik Partisi, halksız siyasetin içine halkı dâhil etmek, milletimizi tekrardan, siyasetin asli unsuru yapmak isteyen partidir. Türkiye Değişiklik Partisi, ittifak siyaseti değil, mutfak siyaseti meydana getiren partidir. İttifak siyaseti, aslolan konuşmamız gerekenleri ikinci plana atıyor. Bizi rahatsız eden budur ifadelerini kullandı.

ANKARADA SİYASET LOBİSİ VAR

Besin fiyatlarındaki artışa dikkat çeken Sarıgül, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

*Adıyaman’daki 78 kişilik temizlik işçiliğine 17 bin 86 şahıs, Niğde’deki 28 kişilik temizlik işçiliğine 9 bin 625 şahıs başvuruyor. Elektrik ve doğalgazı kesilen abone sayısı 4,5 milyonu geçiyor.

*Kiralar fazlaca arttı. Asgari ücret kiraya yetmiyor. Fakat bu problemler konuşulmuyor. O ne dedi? Bu ne dedi? Kime dedi? Niye dedi? Ne demek istedi? Bunlar konuşuluyor.

*Bu sorunları iyi mi çözeriz? Bunlar tartışılmıyor. Kimin cumhurbaşkanı talibi olacağı tartışılıyor.

*Yokluğu, yoksulluğu, işsizliği, evsizliği, kiraları konuşmayacaksak, partiler ne için var? Bunlara deva aramayacaksak, ne için politika yapıyoruz?

*Ankara’da bu tarz şeyleri konuşturmayan bir politika lobisi var. Bu politika lobisinde, tuzu kurular, okumuş cahiller, kendini milletten akıllı sananlar var. Kimin nereye geleceğine, kimin milletvekili, kimin belediye başkanı olacağına onlar karar veriyor.

*Bu kadar yokluğa, yoksulluğa, kuyruğa karşın, AKP hala birinci parti çıkıyorsa, sebebi bu politika lobisidir.

*Bu politika lobisini evlerine gönderecek, tüm hesapları, alt üst edecek olan parti Türkiye Değişiklik Partisidir

SINIRLAR YOLGEÇEN HANINA DÖNDÜ

*Sınırlarımızın yolgeçen hanına dönmesi, artan kabahat ve rahatsızlık vakaları, huzursuzluk yaratmaya başladı.

*Bu durum, terör kadar mühim bir sorundur. İç barışın önündeki en büyük engeldir. Ermenistan’la, İsrail’le, sulh yapabiliyorsak Suriye ile de yapmalıyız. Suriyelilerin, ülkelerine dönmelerini sağlayacak şartların oluşması için çalışmalıyız. Avrupa, Parasını verdik, bu problem artık Türkiye’nin kendi iç sorunudur zihniyetiyle hareket ediyor.

*Türkiye, Avrupa’nın bekçisi, ve Ruanda’sı değildir. Avrupa’nın, mültecileri bizlere zimmetleyip kenara çekilmesine müsaade edemeyiz. Bu meseleyi Avrupa başta olmak suretiyle dünya kamuoyuna mal etmeliyiz.

*Bu problem bir tek Türkiye’nin değil, dünyanın ortak sorunudur. Buradan ülkeyi yönetenleri, bıçak kemiğe dayanmadan, riskler tehdite dönmeden önlem almaya çağırıyorum.

UÇMAYI BEKLERKEN YERE ÇAKILDIK

*Beş senenin sonunda, enflasyon beşe katlandı. Dolar beş misli arttı. Sayın Erdoğan, sizi uçuracağım diyerek oy istemişti. Uçmayı beklerken yere çakıldık. Şimdi çıkıp diyor ki bir talih daha verin Kusura bakma Sayın Erdoğan, 20 senedir siz ne istediyseniz verdik.

*Kanunlara uymadınız, kanunları size uydurduk. Anayasaya uymadınız, anayasayı size uydurduk. Bu millet ne istediyseniz size verdi. Siz bu millete ne verdiniz?

Kuyruk var ise, yokluk var ise, işsizlik ve yoksulluk artmışsa, gelir dağılımı daha da bozulmuşsa, paramız pul olmuşsa siz kime hizmet ettiniz?

*84 milyon insan, 20 yıl size çalıştık. Siz 84 kişiye çalıştınız. 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirdiniz.

*Ne sizin, ne de Ak Partinin artık bu ülkeye verebileceği bir şey yoktur. Türkiye, AKP’den kurtulursa problemlerinden da kurtulur.

*Türkiye’yi, içinde bulunmuş olduğu bu durumdan çıkaracak olan parti Türkiye Değişiklik Partisidir. Türkiye Değişiklik Partisi, kavga değil, deva partisidir. Türkiye’nin çaresi kendine yeter hale gelmektir. Bunun adı ekonomik milliyetçiliktir.

*Türkiye Değişiklik Partisinin ana felsefesi, ekonomik milliyetçiliktir. Biz, Malazgirt’ten Kocatepe’ye tam bağımsız Türkiye diyen bir partiyiz

ÜLKEMİZİ İÇERİDE HUZURLU DIŞARIDA ONURLU ÜLKE YAPACAĞIZ

Ekonomik milliyetçilik, başımızın dik, karnımızın tok, sırtımızın pek olması anlamına gelir diyen Sarıgül sözlerini şu şekilde tamamladı:

*Ekonomik milliyetçilik, büyük ve kuvvetli Türkiye anlamına gelir. Ekonomik milliyetçilik, ne ezen ne ezilen, insanca hakça bir seviye anlamına gelir.

*Ekonomik milliyetçilik, yokluktan, yoksulluktan, kuyruktan kurtulmak anlamına gelir. Türkiye Değişiklik Partisi, ne yapacağını bilen, iyi mi yapacağını bilen, vicdanlı ve yeterli kadrolardır. Türkiye Değişiklik Partisi, olarak ülkemizi içeride rahat, dışarıda onurlu bir ülke yapacağız.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.