TBB: Bir komiser, otomobiliyle kasten çarparak avukatı ağır yaraladı

Türkiye Barolar Birliği, Şırnak Barosu Avukat Hakları Merkezi Başkanı Avukat Serkan Karakaş’ın yaşamış olduğu vakaya ilişkin açıklamada bulunmuş oldu.

Türkiye Barolar Birliği’nin açıklamasında, “Şırnak Barosu Avukat Hakları Merkezi başkanı Av. Serkan Karakaşın, 10.04.2022 tarihinde Şırnak Güvenlik Müdürlüğü mensubu bir komiserin, idaresindeki araçla kasıtlı olarak çarpması neticesinde ağır bir halde yaralandığını üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayız denildi.

TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ

Türkiye Barolar Birliği’nin açıklaması şöyleki devam etti:

“Meslektaşımızın bir an evvel sağlığına kavuşmasını diliyoruz. Türkiye Barolar Birliği olarak TBB Avukat Hakları Merkezimizle beraber, bu menfur saldırının failinin ihtiyaç duyulan en ağır cezayı alabilmesi için hukuki sürecin başından sonuna kadar takip edeni olacağımızı meslektaşlarımıza ve tüm kamuoyuna duyuruyor, saldırıyı lanetliyoruz. “

MESLEKTAŞIMIZ ACİLEN AMELİYATA ALINDI

Şırnak Barosu ise yaşanmış olan vakası şöyleki aktardı:

*10.04.2022 günü (bugün) saat 10.30 civarlarında Şırnak ili merkez mezbahane mevki kavşağında, baromuz üyesi Avukat Hakları Merkezi Başkanı Av. Serkan Karakaş seyir halindeyken aracının bozulması üstüne aracını güvenlikli yere çekmiş ve denetlemek suretiyle çıkmıştır.

*Bu esnada Şırnak Güvenlik Müdürlüğünde vazife icra eden bir komiser, meslektaşımızın aracını geçtikten sonrasında aracını kenara çekmiş ve süratli bir halde geri geri gelmiş olarak kendisine kasti bir halde çarpmıştır. Meslektaşımız vaka sebebiyle ağır bir halde yaralanmış ve acilen ameliyata alınmıştır.

*Şırnak Barosu olarak ilk olarak meslektaşımıza acil şifalar diliyor, soruşturma sürecinin sıhhatli bir halde ilerlemesi ve failin lüzumlu cezayı alabilmesi için olayın takip edeni olacağımızı kamuoyuna duyururuz.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir