Takı kavgasında 4 kişiyi yaraladı, ‘Yere ateş ettim’ dedi

Vaka, 25 Eylül 2021de, 1 Nolu Bostancı Mahallesi Hasan Çavuş Sokakta meydana geldi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Farabi Hastanesinde görevli Dr. Burcu Bulut Keleş ile meslektaşı Umut Keleş, geçen yıl 11 Eylülde evliliğe ilk adımını attı. Düğünde takı paylaşımı sebebiyle münakaşa çıktı.

Aynı gün mevzuyu kapatan aileler, 4 gün sonrasında tekrardan bir araya geldi. Kastamonudan Trabzona gelen, gelinin babası emekli astsubay Basri Bulut, belinden çıkardığı tabancayla damadı Umut Keleş ile babası Hasan anası Meryem ve kız kardeşi Edanur Keleşi yaraladı. İhbar üstüne gelen sıhhat ekipleri, ilk müdahalenin peşinden yaralıları hastaneye kaldırdı. Polis ekiplerince yakalanan Bulut, sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

DOKTOR ÇİFTTEN BOŞANMA TALEBİ

Olayın peşinden damadın ailesi, Basri Bulut ve kızı hakkında suç duyurusunda bulundu. Hekim çift ise avukatları vesilesiyle karşılıklı tazminat talebinde bulunup, boşanmak için aile mahkemesine başvurdu.

Vakayla ilgili soruşturmayı tamamlayan savcılık tarafınca iddianame hazırlandı. Trabzon 4üncü Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede; tutuklu sanık Basri Bulutun silahlı nitelikli kasten yaralama suçundan, kızı Burcu Bulut Keleşin ise azmettirmek suçundan 8 yıla kadar hapsi istendi.

KORUMAK AMACIYLA YERE ATEŞ ETTİM

Trabzon 4üncü Asliye Ceza Mahkemesinde 2nci kez hakim karşısına çıkan Basri Bulut ile kızı Burcu Bulut Keleşin yargılanmasına devam edildi. Duruşmada müdafa icra eden Basri Bulut, kızıyla darp edildiklerini öne sürdü.

Müşteki aile fertleri de savunmalarında suçtan kurtulmak olarak değerlendirdikleri darp iddiasını reddetti.

Tutuklu sanık Basri Bulut, Vaka esnasında damadın kız kardeşi ve anası kızıma saldırması üstüne beylik tabancasıyla dağılmaları için birkaç el ateş ettim. Kızımla darbedildik. Kendimi ve ailemi korumak amacıyla yere ateş ettim. Hedef gözetmedim diyerek kendisini savundu.

Burcu Bulut Keleş de savunmasında, eşinin kız kardeşinin kendisine saldırması sonucu kavga çıktığını, müdahale eden babasının, kendisini kurtarma refleksi gösterdiğini öne sürdü.

VUR HEPSİNİ DİYE BAĞIRMIŞ

Müşteki aile fertlerinden Meryem Keleş ise Burcu Bulut Keleşin babasına Vur, hepsini diye bağırdığını öne sürerek, Bana hücum eden Burcu saçlarımdan tutarak babasının önüne atıp, beni de vurmasını söylemiş oldu. Basri Bulut, bacaklarıma ateş etti dedi.

Cumhuriyet savcısı ve avukatların beyanlarının peşinden mahkeme heyeti, sanıkların mevcut hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı erteledi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.