Tadına baktığı çileği beğenince kasasıyla birlikte çaldı

Vaka, 24 Mayıs günü Zeytinburnu Telsiz Mahallesi’nde bulunan bir pastanenin önünde saat 04.00 sıralarında yaşandı. İddialara bakılırsa, meyve-sebze halinden gelen çilekler sabahın erken saatlerinde kapalı olan pastanenin önüne bırakıldı.

Yoldan geçerken kasayı gören şüpheli, çileklerin üstündeki örtüyü açtı. Şüpheli, kasanın içinden almış olduğu 3-4 tane çileği yiyerek tadına baktı. Çileklerin tadını beğenen şüpheli, kasayı çalarak vaka yerinden uzaklaştı. Sabah dükkanı açan pastane çalışanları çileklerin kapıda olmadığını fark etti. Güvenlik kamerasını izleyen pastane çalışanları çilek kasasının 50 yaşlarındaki bir şahıs tarafınca çalındığını görmüş oldu. Yaşanmış olan hırsızlıktan dolayı pastanede satılan çilekli ürünlerin çıkması gecikti.

FATURASINI BİZE BIRAKMIŞ

İş yeri çalışanı Nesimi Dönmez, “Biz günlük olarak halden çilek siparişi veriyoruz. Dükkan açık olmadığından o saatlerde getirenler kapıya bırakıyorlar. Bugüne dek öyleki bir şey yaşamadık. Kapıya bıraktıktan sonrasında buradan geçen bir yurttaş ilkin çileğin tadına bakıyor. Denetim ediyor doğal olarak. 2-3 tane de yemiş. Buraya da bırakmış. Ondan sonrasında da herhalde hoşuna gitti. Kalanı da kasasıyla birlikte eve götürmüş. Fakat bir iyilik yapmış. Ödemeyi unutmayalım diye faturasını bizlere bırakmış” dedi.

AKŞAMDAN HAZIRLIK YAPIYORUZ

Çileklerin çalınmasından dolayı işlerin aksadığını ifade eden Dönmez, “Sonuçta yine o çileği bulmamız zor. Zira akşamdan hazırlık yapıyoruz. Çalışmalarımızda ona bakılırsa. Kimi zaman bu şekilde şeyler olabiliyor, karşılaşıyoruz. Şöyleki açıklayalım; halden aldığımız 100 liralık ürünü, 200 liraya başka yerden temin ettik. Zira oradan gelen fiyat ile buradan aldığımız fiyat bir değil” diye konuştu.

ARA SIRA GELSİN, ÇAYIMIZI İÇSİN

Hırsızı çay içmeye de çağıran Dönmez, “O Tanrı ile onun içinde. Biz helal etsek de pek kabul olmaz benzer biçimde. Tanrı ile onun içinde. Onu Tanrı’a havale ediyoruz. Ara sıra gelsin çayımızı da içsin, bekliyoruz. 3-4 tane çileği burada yemiş. Buralardaydı çilekler, sonrasında kalanı da kamerada gördüğünüz benzer biçimde almış, götürmüş” dedi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir