Sultangazi’de annesini benzin döküp yakmak istedi – Sözcü

Sultangazi’de yaşayan Mecbure Yaşar, oğlu tarafınca üstüne benzin dökülerek yakılmak İstendi. 64 yaşındaki hanımı öteki oğlu kurtarırken, tüm yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı. 

Sultangazi’de annesini benzin döküp yakmak istedi

Vaka dün saat 11.00 sıralarında Yayla Mahallesi’nde meydana geldi.

64 yaşındaki Mecbure Yaşar ile oğlu Yasin Yaşar ve Hacı Muhammet Yaşar içinde vasıta ve evin satışı mevzusunda münakaşa yaşandı. Uyuşturucu madde de kullandığı iddia edilen ve öfkelenen 25 yaşındaki Yasin Yaşar elindeki bidonda bulunan benzini annesinin üstüne dökerek ateşe vermek istedi.

Kaçmaya çalışan hanımı öteki oğlu Hacı Muhammet Yaşar kurtardı. Annesini yakmak isteyen Yasin Yaşar evin önünden ayrılmış olduğu sırada komşusunun aracına benzini dökerek yaktı. İhbar üstüne vaka yerine gelen polis ekipleri Yasin Yaşar’ı gözaltına aldı.

GÖZYAŞLARI İÇİNDE YAŞADIKLARINI ANLATTI 

Yaşanmış olan vakası özetleyen anne Mecbure Yaşar oğlunun ilkin kendi araçlarını hurdaya satmak için yakmaya çalıştığını söylemiş oldu.

Yaşar,” Yandıktan sonrasında arabayı hurdaya satıp parasıyla uyuşturucu almak istiyordu. O sırada Hacı Muhammet gelip arabayı yakmasına izin vermedi. O sıra da bende ‘oğlum yapma, etme ne istiyorsan vereyim, yakma oğlum’ derken gelip benzini başımdan aşağı döktü. Çakmağı çakarken öteki oğlum geldi. Bende kaçtım. Kaçarken üç kere düştüm. Kaçamadım, gücüm yok düştüm süründüm. Ormanın içine kaçtım. Beni yakmaya çalıştı. Sonrasında arabayı yaktı. Sonrasında komşunun otomobilini yaktı” diye konuştu.

EVİ  DE YAKTILAR  

Yaşanmış olan vakadan 2 gün ilkin bir başka oğulda evin alt katını ateşe verdi. Evde maddi hasar meydana gelirken, bazı eşyalar kullanılamaz hale geldi. Anne Yaşar, “Evi Umut diye bir oğlum var o alt katı yaktı. Yasin evin üst katını yaktı. Ben sığınma evinde kalırken Umut evi istemiş Yasin vermeyince Umut alt katı yaktı. Ben sığınma evindeydim benim haberim yoktu. Bana telefon geldi ‘evin yanıyor, ev bark gitti. Eve dön’ diye. Eve geldim bu şekilde gördüm” şeklinde konuştu.

Gene vaka günü kullandığı işitme cihazları da ziyan olan hanım duymakta güçlük çekerken , gözyaşları içinde yetkililerden yardım istedi. Gözü yaşlı anne “Birazcık acısınlar bu iyi mi bir evlat? Biz bu tarz şeyleri niçin büyüttük? Ağlayacak gücüm kalmadı” ifadelerini kullandı.  (DHA)

Tinerle soba yakmak isterken alevler içinde kaldı İlginizi Çekebilir Tinerle soba yakmak isterken alevler içinde kaldı

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.