Süleyman Soylu: Bunu da yapacağız

Diyarbakır’da konuşan İçişleri Bakanı Süleyman Asil, “Bizim bir yeminimiz ve sözümüz var. Bunu da yapacağız. Vallahi Bağdat dünyanın en rahat şehri olacak, Suriye dünyanın en rahat ülkesi olacak. Etrafımızdaki coğrafya dünyanın en rahat coğrafyası olacak” dedi.

Süleyman Soylu: Bunu da yapacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Asil ve beraberindekiler, Kayapınar ilçesindeki 3’üncü Endüstri Sitesi’nde meydana gelen patlamanın olduğu alanda araştırmalarda bulunmuş oldu, arkasından Kayapınar Belediyesi Hanımeller Çarşısı’nın açılışına ve 100 bin kitap dağıtım törenine katıldı.

Bakan Asil, açılış törenin arkasından yapmış olduğu konuşmada şu ifadeleri kullandı;

*Kim ne oyun kurarsa kursun, o denli büyük bir özgüven içinde, o denli ağzım dolu dolu, o denli inanarak söylüyorum ki Diyarbakır’ın evlatları bu ülkenin en başarı göstermiş doktorları olacaklar, Diyarbakır’ın evlatları görmüş olacaksınız bu ülkenin en başarı göstermiş mühendisleri olacaklar, tüm dünyanın imrenerek seyrettiği çocuklar olacaklar.

*Bunu hep birlikte gerçekleştireceğiz. Ukrayna’daki savaşı görüyorsunuz. Bundan 2 ay ilkin Romanya’nın İçişleri Bakanı ile konuşurken bana ‘sizin işiniz zor. Bir taraftan Suriye’den, Irak’tan, Afganistan’dan göçler geliyor.

*Bir taraftan DEAŞ, PKK, tüm terör örgütleriyle, FETÖ ile savaşım ediyorsunuz. Biz rahatız. Ne göç var ne başka bir sorun var’ dedi. Şimdi görüyor musunuz? Milyonlarca insan Romanya’ya girmiş durumda.

“KİM ÇATLARSA ÇATLASIN, PATLARSA PATLASIN”

*Ne yapacakları belli değil, kaygı içerisindeler. Kıymetli hemşehrilerim, bizi başka şeylerle uğraştırırlarsa geleceğimize bakamayız. Fakat bizi kaosa, sıkıntıya sokmazlarsa başka şeylerle uğraşırız. Bir taraftan Hanımeller Çarşısı’nın açarız, öteki taraftan, bugün dostlar söylediler, 1,5 milyar TL’lik yatırımla 1500 kişinin çalışacağı iş yerlerini açarız.

*Yeni endüstri sitelerini, gençlik merkezlerini, spor salonlarını, sahalarını açarız ve buranın gençleri yarına ümitle bakarlar.

*En iyi sporcu, en iyi mühendis, en iyi tabip, en iyi sanatçı buradan çıkar. Hepimiz de parmağını ısırır. Kim çatlarsa çatlasın, patlarsa patlasın, kıskanırsa kıskansın.

“BUNU DA YAPACAĞIZ”

Bakan Asil, günün 24 saat Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde huzurun bulunduğunu ifade ederek, şunları söylemiş oldu;

*Bizim bir yeminimiz ve sözümüz var. Bunu da yapacağız. Vallahi Bağdat dünyanın en rahat şehri olacak, Suriye dünyanın en rahat ülkesi olacak. Etrafımızdaki coğrafya dünyanın en rahat coğrafyası olacak.

*Onun için yapacağımız oldukca iş var. Bu coğrafyanın üstüne kavga ve kargaşa elbisesini biçmek isteyenlere müsaade etmeyeceğiz. Ne Avrupa’dan ne ABD’dan aman dileyeceğiz. Kendi göbeğimizi kendimiz keseceğiz, sonrasında da kuzu kuzu buraya gelecekler.

*Diyarbakır’da meydana getirecek oldukca işimiz var. Vali bey diyor ki, ‘allem edip kullem edip buranın tramvayını yapmamız lazım’ Diyarbakır’ın daha oldukca hizmete ihtiyacı var. Bunların hepsini yapacağız. Türkiye bu tarz şeyleri yapabilme gücünde. Meydana getirecek oldukca işimiz var. Fazlaca daha varlıklı bir ülke, millet olacağız. (DHA)

Bakan Soylu: “Kadın cinayetleri sayısı 70'ten 50'ye düştü” İlginizi Çekebilir Bakan Asil: “Hanım cinayetleri sayısı 70’ten 50’ye düştü”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir