SpaceX’ten uzaydaki ilk Amerikalı olan Alan Shepard’a saygı duruşu

SpaceX ekibi, uzaydaki ilk Amerikalı olan Alan Shepard’a ve onun Freedom 7 kapsülüne ithafen yeni Dragon kapsülüne ‘Freedom’ adını verdi. Uzay aracı astronotları ISS’ye götürecek.

SpaceX’ten uzaydaki ilk Amerikalı olan Alan Shepard’a saygı duruşu

NASA ve Avrupa Uzay Ajansı (ESA) astronotlarını ISS’ye götürecek bir sonraki SpaceX Crew Dragon kapsülü, Freedom olarak adlandırıldı. Crew-4 görevi olarak malum görevde, NASA’dan Kjell N. Lindgren, Robert Hines ve Jessica Watkins ile ESA’dan Samantha Cristoforetti’yi 19 Nisan’dan ilkin ISS’ye taşıyacak.

Astronotlar, uzaya çıkan ilk Amerikalı Alan Shepard’ın onuruna uzay aracına, Shepard’ın 5 Mayıs 1961’de uzaya çıkan Freedom 7’nin adını verdi. Freedom görevinin lideri Lindgren, Crew-4’ün Freedom adlı yeni bir Dragon kapsülüyle Internasyonal Uzay İstasyonu’na uçacağını söylemiş oldu.

Bu, SpaceX’in NASA için gerçekleştirdiği beşinci mürettebatlı uzay uçuşu olacak. SpaceX ve NASA, uçuşun 19 Nisan’da Florida’daki Kennedy Uzay Merkezi’nden fırlatılmak suretiyle yolda bulunduğunu söylüyor.

Alan Shepard, Mercury 7 astronotlarından biriydi ve 5 Mayıs 1961’de uzaya çıkan ilk Amerikalıydı. ABD ve Sovyetler Birliği arasındaki Soğuk Cenk uzay yarışında uzay aracı adı olarak Freedom’ı seçti.

Fazla kiloları yüzünden SpaceX ile uzay uçuşunu kaçırdı İlginizi Çekebilir Fazla kiloları yüzünden SpaceX ile uzay uçuşunu kaçırdı Daha önce SpaceX'te çalışıyorlardı, şimdi pizza yapıyorlar İlginizi Çekebilir Daha ilkin SpaceX’te çalışıyorlardı, şimdi pizza yapıyorlar Elon Musk, SpaceX için alarm verdi: 'İflas edebiliriz' İlginizi Çekebilir Elon Musk, SpaceX için alarm verdi: ‘İflas edebiliriz’

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.