SÖZCÜ, Türkiye’nin en güvenilir gazetesi

ArtıBir Araştırma, nisan ayı Türkiye Gündemi Araştırma neticelerini paylaştı. Ankette en güvenilir gazete Sözcü olarak belirlendi. Iştirakçilerin yüzde 17,4’ü “En oldukca güvendiğiniz gazete?” sorusuna “Sözcü” yanıtını verdi. Sözcü’yü 7,8 ile Özgürlük, 5,4 ile Sabah takip etti.

Ankete bakılırsa ülkede basın özgürlüğünün olmadığını düşünenlerin oranı ise yüzde 72,6 olarak kaydedildi. Araştırmaya katılanların yüzde 55,2’si Türkiye’nin en mühim problemininin “iktisat” bulunduğunu söylemiş oldu. Bu rakamı yüzde 27,3 ile “yaşam pahalılığı” ve yüzde 14,6 ile “sığınmacılar” takip etti. Iştirakçilerin yüzde 78,3’ü de “Sığınmacılar ülkelerine dönmeli” dedi.

“Sığınmacı bir komşunuz olması sizin için mesele mu?” sorusuna “Evet” yanıtı verenlerin oranı yüzde 54,9, “Hayır” diyenlerinki ise yüzde 28,3 oldu.  Halkın yüzde 72,6’sı erken seçim isterken, 6 siyasal partinin bir araya gelmiş olarak önerdikleri “Güçlendirilmiş Parlamenter Sisteme Dönüş” fikrini benimseyenlerin oranı ise yüzde 65,4 olarak kayda geçti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir