Soyer’den işsizlik mesajı

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, kente kent dışından gelip İzmir Büyükşehir Belediyesi ve İzmir Sanayici ve İş İnsanları Derneği (İZSİAD) vasıtasıyla yurda yerleştirilen ve eğitim desteği verilen 73 öğrenciyle bir araya geldi.

image small

HEM İÇİM BURUK HEM GURUR DUYUYORUM

Programda konuşan Başkan Tunç Soyer, “Büyük depremde Türkiye’ye örnek gösterilecek işbirliğine imza attık. Sonrasında da toplumsal mesuliyet projelerinde hep beraber yol aldık. Bugün yaptığımız çalışmanın içinde olmaktan oldukca mutluyuz. Başarı grafiği devam eden evlatlarımızın mezuniyetten sonrasında da iş imkanı olacak. Aslen hem içim birazcık buruk hem bir taraftan gurur duyuyorum. Türkiye’de üniversite mezunlarının üçte biri işi olmayan. Bu oldukca acıklı ve üzücü bir tablo. Onun için biz elimizden gelenin daha fazlasını başarmak zorundayız” dedi.

İZSAD Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Küçükkurt ise gençlerle yakın temasta olmak istediklerini belirterek “Yarınımız sizlersiniz. Gücümüzü mahalli yönetimlerle birleştirdik. Geleceğimizin teminatı siz gençlerle yol yürümek bizim için bir gurur mesesi. Bu aşamada Başkanımız Tunç Soyer’e de bizlere tanımış olduğu imkanlar için teşekkür ediyoruz. İZSİAD olarak İzmir Büyükşehir Belediyesi’yle çalışmaktan gururluyuz. Bu yıl başarı grafiği yüksek olan öğrencilere seneye de yurt desteği vereceğiz” diye konuştu.

ÜNİVERSİTE İÇİN GELDİĞİMDE NE YURT NE EV BULABİLDİM

Balıkesir’den üniversite için İzmir’e gelen Yazgı Dünyaya geldi kente gelirken ne yurt ne de ev bulabildiğini söyleyerek, “Teyzem Manisa’da oturuyor. Ben de her gün iki saat yolu okuyabilmek için gidip geliyordum. Aralık’tan beri İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteğiyle Anatolia Kız Yurdu’nda kalıyorum. Hakikaten oldukca teşekkür ediyorum. Bu yiyecek bizlere destek elde eden iş insanlarını görmemiz ve onları tanımamız açısından oldukca iyi oldu” şeklinde konuştu.

Dokuz Eylül Üniversitesi’nde Anestezi Kısmı’nde okuyan ve Diyarbakır’dan İzmir’e gelen Duygu Şener Yiğit ise “Kredi Yurtlar Kurumu başvurusu yaptığımda sıram 8 binler civarındaydı. Kalabilecek hiçbir yerim yoktu ve buraya annem ile beraber gelmiştim. Akrabamız bizi birkaç günlüğüne konuk etti fakat duracak yerimiz yoktu. Diyarbakır’a geri dönmeyi düşündüm. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin bu desteğini duyunca derhal müracaat yaptım ve kabul edildi. Şu an her şey oldukca güzel gidiyor. İyi ki destekçilerimiz var” diye konuştu.

Harun Altınparmak da Edirne’den Ege Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler okumak için geldiğini belirterek “Eğer İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin desteği olmasaydı memleketime geri dönecektim. Büyükşehir Belediyesi, bizlere hem kültürel hem de toplumsal anlamda sahipleniyor. Yiyecek desteği de veriyor” dedi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir