Soyer ve İmamoğlu, Alaçatı’da üreticiyle buluştu

Soyer ve İmamoğlu, Alaçatı’da üreticiyle buluştu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Çeşme Belediyesi tarafınca bu yıl 11’incisi düzenlenen Alaçatı Ot Festivali’ne katıldı. Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran’ın ev sahipliğindeki programda ek olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, CHP Parti Meclisi Üyeleri Devrim Sulh Çelik ve Semra Dinçer, parti temsilcileri, İzmir dışından gelen konuk ilçe belediye başkanları, belediye meclis üyeleri, yurttaşlar yer aldı. Üreticilerin bulunmuş olduğu stantları gezerek söyleşi eden belediye başkanları, coşkulu kalabalığın büyük ilgisiyle karşılaştı.

SOYER: KİMSE ENSEYİ KARARTMASIN

Türkiye’nin dört bir yanından gelen misafirlerin ağırlandığı festivalin ikinci ve son gününde halkla buluşan Başkan Soyer, şu ifadeleri kullandı:

* Iyi mi özlemişiz. Güneşin altında kucaklaşmayı, güler yüzle buluşmayı iyi mi özlemişiz. İyi ki geldiniz. Hepinizi sevgi ve saygıyla kucaklıyorum. Başta Ekrem Oran başkanımız, meclis üyelerimiz, muhtarlarımız, tüm belediye çalışanlarının eline, alın terine sıhhat. Oldukça güzel, büyük, devasa bir organizasyon, alınlarının akıyla götürüyorlar. Helal olsun onlara.

* Türkiye’nin her yerinden gelmiş misafirlerle buluştuk. Doğada iyi mi mevsimler var. İşte kıştan çıkıyor bahara giriyoruz, güneş tepemizde. İnanın toplumlarda da mevsimler var. Toplumlar da kimi zaman kış, kara kış yaşıyor fakat arkasından güneşler açıyor ve baharlar geliyor.

* Güvenilir olun fazlaca güzel bir bahar bizi bekliyor. Ve o baharı hep birlikte kuracağız. Bu topraklarda güler yüzle, güle oynaya birlikte yaşayacağız, görmüş olacaksınız. Oldukça azca kaldı fazlaca. Kimse enseyi karartmasın. O güzel memleket bizi bekliyor.

İMAMOĞLU: ÇOK ÇALIŞIYORUZ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu da şu şekilde konuştu:

* Bugün fazlaca kıymetli bir festivaldeyiz. Ot festivali, ilk kere gelebildim. Bu güzel toprakların bereketini, tadını, lezzetini, üretimin enerjisini, kadının enerjisini hissettim. Harikasınız. Emeğinize sıhhat. Bu aden vatanın her köşesi bereketlidir, insanı güzeldir. Neyi noksan? Bir şeyi noksan. Onu siz iyi bildiğiniz gibi.

* Ikimiz de sorumluluğumuzun farkındayız. Kıymetli, yürekli dostum Tunç Soyer’in ifade etmiş olduğu şeklinde hakikaten fazlaca çalışıyoruz. Asla hata yapmadan, noksan bırakmadan, sizleri dinleyerek, iş üreterek ülkemizin geleceğine şehirlerimizden en yararlı süreci yürütmeye çalışıyoruz. Bundan kuşkunuz olmasın.

“ÇITAYI YÜKSELTTİK”

Bu yıl 11’incisi düzenlenen festivalde çıtayı en yükseğe çıkardıklarını belirten Çeşme Belediye Başkanı Ekrem Oran ise, “Madem çıtayı en üste koyduk, sonunu da en iyi şekilde taçlandıralım dedik. İki tane büyük başkanımız burada. İzmirimizin şehremini Tunç Soyer Başkanımız aramızda. Ve İstanbul’u seneler sonrasında tekrardan CHP’ye kazandıran Ekrem İmamoğlu aramızda. Bizi kırmadılar ot festivalimize geldiler” açıklamasında bulunmuş oldu.

Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı, “Kadıköy ve İzmir’in yüreği aynı yerden atıyor. Biz 1938’de kaldık, 1881’de doğduk. Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yolda yakında Türkiye’yi aydınlığa kavuşturacağız” diye konuştu.

Ekrem İmamoğlu: Büyük bir sınavın eşiğindeyiz, 2023 geliyor İlginizi Çekebilir Ekrem İmamoğlu: Büyük bir sınavın eşiğindeyiz, 2023 geliyor

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.