Sosyal medya fenomeni TikTok videosu için orman yaktı

Pakistan’da sıcaklıklar mevsim normallerinin üstünde seyrederken, bir toplumsal medya fenomeninin takipçi sayısını çoğaltmak için kasten orman yangını çıkardığı iddia edildi.

Dünyaca meşhur toplumsal medya platformu TikTok’ta 11 milyon takip edeni bulunan Humaira Asghar, devam eden bir orman yangınının önünde gümüş renkli elbisesiyle yürümüş olduğu bir video çekti ve “Nerede olursam olayım yangın çıkıyor” ifadesiyle takipçileriyle paylaştı.

ASGHAR, YANGINI BAŞLATMADIĞINI SAVUNDU

Yangını video çekmek için Asghar’ın kasten çıkardığı iddia edilirken, tepkilerin arkasından Asghar videoyu yayından kaldırdı. Asghar tepkilerin arkasından yapmış olduğu açıklamada, yangını kendisinin başlatmadığını ve video çekmenin bir ziyanı olmadığını beyan etti.

ÇOK RİSKLİ VE KONTROL ALTINA ALINMASI GEREKİYOR

İslamabad Yaban Yaşamı Yönetim Kurulu Başkanı Rina Saeed Khan Satti yapmış olduğu açıklamada, “Yangını güzellemek yerine söndürmek için bir kova su dökmeliydi” ifadelerini kullanarak, Bu videoların gönderilmiş olduğu ileti oldukça riskli ve denetim altına alınması gerekiyor dedi.
İslamabad Yaban Yaşamı ek olarak bu hafta başkent İslamabad’ı çevreleyen tepelerde minimum bir yangının toplumsal medya videosu için başlatıldığını öne sürdü.

TUTUKLANMASI İSTENDİ

Toplumsal medya kullanıcıları ve çevreciler tarafınca büyük tepki toplayan videonun arkasından birçok şahıs Asghar hakkında soruşturma başlatılmasını ve tutuklanmasını istedi.

Pakistan’da bu ayın başlarında ülkenin kuzeybatısındaki Abbottabad şehrinde bir şahıs, çekeceği videoda arka plan olarak kullanmak için kasten orman yangını çıkardığı sebebi öne sürülerek polis tarafınca tutuklanmıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.