Son rozet Ok’a takıldı, sırada kim var acaba?

AKP Genel Başkanı 2017’de Meclis’e Türkiye Cumhuriyeti Anayasası’nın 18 maddesi üstünde değişim yapılması için tavsiye sundu.

Meclis kabul ederse, ‘Anayasa’da değişim yapalım mı’ diye yurttaşlara sorulacaktı. Onlar da evet derse; yürürlükteki parlamenter sistem kaldırılacak yerine, başkanlık sistemi gelecekti!

MHP Genel Başkanı partisinin evet diyeceğini duyuru etti fakat, bazı vekiller evet demeyeceklerini deklare etti. Hayırcılar ihraç istemiyle disipline verildi.

O vekillerden biri, demokrasi aşığı İsmail Ok şunu dedi: “Egemenliğin bir kişiye devredilmesine asla müsaade etmeyeceğiz! Hayır oylarının artması için çalışacağım! Demokratik parlamenter rejiminin güçlendirilmesi lazım! Bahçeli istedi diye sözümüzden dönemeyiz!”

Cart kaba kağıttı!

Kazan kaldıran 4 vekil, ‘genel başkana disiplinsizlik gösterdiler’ denilerek MHP’den şutlandı. Referandum yapılmış oldu, milletimiz oy çokluğu ile sistemi değiştirdi!

Aradan azca bir vakit geçmişti ki MHP’den atılan Ok, kürsüde Meral Akşener’in elini öpüp İYİ Parti’ye geçti.

2020’de rahmetli Ahmet Kaya ve Kadir İnanır yüzünden çekilme noktasına geldi Ok!

“İmamoğlu PKK’lı Ahmet Kaya’nın mezarını ziyaret etti. Dahası, ihanet sürecinin akil adamlarından Kadir İnanır ile PKK sevicisi Demirtaş’ın yazdığı kitabından sergilenen tiyatroyu seyretmeye gitti! Tüm bunlar ortağımız CHP’nin HDP ile adı konmamış bir ortaklık yaptığının meydana dökülmesidir. Bu yüzden İYİ Parti’den çekilme ediyorum” dedi, ayrıldı.

Bir süre bağımsız takıldı, sonunda aramış olduğu adresi buldu!

Daha ilkin, ‘AKP’ye oy vermiş kardeşlerim, bu kadar pislik icra eden yalancı bir insanın arkasından gitmeyin’ diye tiwit attığı Erdoğan’ın dibinde, AKP kürsüsündeydi artık!

Kürsüde onun elini öpmedi, ‘niçin buradayım’ diye sordu. İçlerinden, ‘sahi niçin buradasın’ diyenlere geliş nedenini izah etti: “Sözün ustasının yanında fazla konuşmaya gerek yok! Türkiye, SİHA’larımızla, İHA’larımızla artık oyun bozan, oyun kuran bir ülke olmuştur. İşte bunun için AK Parti’de mücadelede ben de varım dedim!”

Konuşmayı pek beğenen Erdoğan, Ok’a rozeti taktı

***

Vay canına Politika oyununun AKP sahnesinde kim bilir daha neler olacak diye dertlenenler için açıklayalım, sorun yok; görünen köy kılavuz istemez!

Örnek olarak, “Oldukça ağır olacak fakat Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın kalbi Ali diyor, dili Muaviye söylüyor” diyen Numan Kurtulmuş benzer biçimde AKP’de söz sahibi olacak İsmail Ok!

Ya da, “At üstünde durmayı beceremeyen Başbakan AKP hükümetinin paçalarından yolsuzluk akıyor Boyan döküldü Tayyip Erdoğan Erdoğan kendisini padişah olarak görmek istiyor Sayın Başbakan rantın babasını getirdi ” şeklindeki iltifatları(!) oldukça beğenilmiş olduğu için AKP’de mühim görevlere getirilen Süleyman Asil benzer biçimde, önemli bir göreve getirilecek İsmail Ok!

Olandan, olacaktan bizlere ne! Gece gündüz demeden senelerdir kapı kapı AKP için çalışan, dünya liderlerine yan gözle bakan babası olsa babasını tanımayan, kurma gelişme AKP’liler düşünsün!

Karşıcılık partililer yan gelip yatmasın fakat, şu değişmez kurala dikkat etsin

Kim ki Erdoğan’a devamlı ve kötü sallıyor, o eninde sonunda Erdoğan’ın elinden ilkin rozeti, sonrasında da önemli bir iktidar koltuğu kapıyor Koltuğa tenezzül etmeyenler ise onunla birlikte yol yürüyor!

Peki, son zamanlarda Erdoğan’a en oldukça söz söyleyenler kim?

Kılıçdaroğlu Akşener Davutoğlu Babacan Karamollaoğlu

Hadi canım, demeyin! Bu memlekette bilmediklerimiz hariç neler oldu, neler Mutluluk Partisi’nin eski genel başkanı, HAS Parti’nin eski genel başkanı, Demokrat Parti’nin eski genel başkanı nerede şimdi?

Bir zamanlar, “AKP ile koalisyona gider misiniz” sorusuna, “Türk Silahlı Kuvvetleri’ni cellat, Hizbullah’ı kurtarıcı olarak gösteren bir görüşün Türkiye’deki demokratik istikrarı sağlama imkanı yoktur” yanıtı veren DYP’nin eski genel başkanı Tansu Çiller, bugünlerde kimin yanına gidiyor?

Genel başkanlarınızın kafasını kızdırmayın doğrusu(!)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.