Sokağa halı astı, hırsızlar ‘Bir daha asla’ dedirtti…

Vaka, geçtiğimiz günlerde Esenyurt Örnek Mahallesi’nde yaşandı.

Edinilen bilgiye bakılırsa, halısını yıkadıktan sonrasında kurutmak için sokağa asan Fiil Ikincil, sabah kalktığında halısının yerinde olmadığını görmüş oldu.

İlk başta gerekseme sahibi bir vatandaşın aldığını sanan Ikincil, gerçeği güvenlik kameralarına bakınca anlamış oldu.

İki şahsın, araçla gelmiş olarak asılı halısını çaldığını gören hanım, derhal durumu polise haber verdi.

Yakınma üstüne emek harcama başlatan polis ekipleri fazlaca geçmeden iki hırsızı halı ile beraber elde etti.

Vaka sonrasında halısına kavuşan Fiil Ikincil, tekrar asla halısını sokağa asmayacağını söylerken, yaşanmış olan o olağan dışı hırsızlık anları çevredeki bir apartmanın güvenlik kamerasına yansıdı.

Halısının çalınması karşısında büyük şaşkınlık yaşadığını ifade eden Fiil Ikincil, “Halımı kuruması için sokağa sermiştim kalktığımda ise yerinde olmadığı fark ettim. İlk olarak gereksinim duyan birinin çaldığını düşündüm ve fazlaca önemsemedim. Güvenlik kameralarını izlediğimde ise durumu fark ettim. Lüks bir aracın gelmiş olarak halımı çaldığını görünce halımı bulmam lüzumlu diye düşündüm ve polis ekiplerine haber verdim. Karakola gelmem icap ettiğini söylediler bende karakola giderek şikayetçi oldum. Aradan kısa bir süre sonrasında beni aradılar ve ‘Halını bulduk’ dediler. Şahısların tutuklanacaklarını söylediler. Ben de halıma kavuşmuş oldum. Bundan sonrasında ise halımı asla sokağa asmam, kirlendiği süre halı yıkamaya vereceğim” dedi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.