Sokağa bırakılan bebeğin durumu kötüleşti

Edinilen bilgiye gore vaka, dün gece Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Camikebir Mahallesindeki bir ara sokakta yaşandı. Gece saatlerinde bebek sesini duyan vatandaşlar, sokağı denetim ettiklerinde poşet içinde yeni doğan bir bebek bulunduğunu fark etti. Vaka yerine çağrılan sıhhat ekiplerinin ilk müdahalesinin peşinden Siverek Devlet Hastanesine kaldırılan bebek tedavi altına alırken çevrede araştırma meydana getiren polis ekipleri, bebeği bırakan şahıs ya da kişileri belirlemek için emek verme başlattı.

BEBEK BULUNDUKTAN SONRA BİR KADIN KAN KAYBINDAN HASTANEYE BAŞVURDU

Bebeğin bulunmasından kısa süre sonrasında bir bayan, düşüp yapmış olduğu sebebi öne sürülerek aşırı kan kaybından dolayı Siverek Devlet Hastanesi Acil Servisine başvurdu. Hanımı tedavi altına alan doktorlar, yeni doğum yaptığını belirleyince durumu polise bildirdi. Hastaneye giden polis ekipleri, kadının ifadesini alarak hastane odasında gözlem altında tutuyor.

İsmi açıklanmayan hanım, iddiaya gore düşük yaptığını ve sokağa bırakılan çocuğun kendisine ilişik olmadığını söylemiş oldu. Halen hastanede tedavi gören hanımdan kan örneği alan takımlar, çocuğunkiyle eşleşip eşleşmediğini öğrenmek için laboratuvara gönderdi. Kadının bebeğin anası olup olmadığının çıkacak sonuca gore belirleneceği açıklandı.

DURUMU KÖTÜLEŞEN BEBEK ŞANLIURFAYA SEVK EDİLDİ

Öte taraftan geceyi Siverek Devlet Hastanesinde geçiren bebek, durumu kötüleşince bu gün öğleden sonrasında Şanlıurfa merkeze sevk edildi. Ambulansla Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Hizmet Binasına getirilen bebek, Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesinde tedavi altına alındı.

Bebeğin son durumuyla ilgili informasyon veren Siverek Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Muhammed Kendal Akman,” Dün akşam duyarlı bir vatandaşımızın suç duyurusu sonucu saat 22.30 sıralarında yeni doğan bir adam evladı sokakta bulunarak 112 Acil Servis ekiplerince acil servisimize getirildi. Lüzumlu müdahalelerin peşinden çocuk hastalıkları uzmanımız nöbetçi hekimimiz tarafınca değerlendirilip dirimsel tehlikesi olduğundan yoğun bakımda tedavi altına alındı. Bu gün Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Haliliye Ek Hizmet Binasına sevki yapılmış oldu. Hastanın dirimsel tehlikesi devam ediyor. Umut ediyoruz ki en kısa zamanda sağlığına kavuşacaktır. Yenidoğan yoğun bakımda takip ettiğimiz hastamızın solunum sıkıntısı sebebiyle Şanlıurfa’ya sevki uygun görüldü ve tedavisi orada devam ediyor” dedi.

BEBEĞİ GÖREN MAHALLE SAKİNİ O ANLARI ANLATTI

Sokakta evladı gören Şeyhmus Tatlı, “Ben buradan eşya alıyordum yerde bebeği gördüm. Burada nöbetçi eczane vardı. Oraya gidip çocuk için bez aldım. Ondan sonra ekiplere telefon açtım. Takımlar gelip aldı. Yatıyordu ve ağlamaklı şeklinde bir ses çıkarıyordu” şeklinde konuştu.

Bir mahalle sakini ise “Dün akşam bizim bu caddede bir kadın doğum yapmış. Ikimiz de polisler geldiği vakit durumu anladık. Polisler geldi, sıhhat ekipleri geldi ve evladı alıp götürdüler. Çocuğun kime ilişik bulunduğunu bilmiyoruz” ifadelerini kullandı. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.