Siyasi cingözlük var ama buna alışkınız!

Musavvat DERVİŞOĞLU (İYİ Parti): “Yapılmak istenen değişimler bir ekip siyasal cingözlükler içeriyor. Fakat hepimiz müsterih olsun; Türkiye bu cingözlüklere ziyadesiyle alışkındır. İktidarı yine uyarıyorum; elinizdeki gücü bir tabanca olarak görmekten vazgeçin. Ihmal etmeyin ki hiçbir tabanca sahibine sadık değildir. Gün gelir sahibini vurur.”

Cemal ENGİNYURT (DP): “Hazırlanan bu yeni seçim yasası büyük tuzaklarla dolu. İlk bakışta tuzak, Millet İttifakı’na karşı hazırlanmış şeklinde duruyor. Fakat ne demiş atalarımız: Ava giden avlanır. Avcı, seni gene kandırmışlar. Abbas yolcu olunca, bağlasan durmuyor. Yar saçların lüle lüle, avcı sana Allah’a emanet ol”

Mithat SANCAR (HDP): “İktidarın ufak ortağı eriyor. Onu kurtarmak için barajı indiriyorlar. Ek olarak ittifak sistemiyle oynuyorlar. Bunun da sebebi belli. Oyları azalmasına karşın avantaj sağlamak istiyorlar. Bu oyunlara başvuran tüm iktidarlar eninde sonunda halkın kuvvetli iradesi karşısında yitirmiştir.”

Erkan BAŞ (TİP): “Bu, şahsım kanunudur. Her maçta oyunun kurallarını değiştiriyorlar. Erdoğan’ın kimyası bozuldu, ilk kere ittifakları bozamıyor. Buna asla izin vermeyeceğiz. Tüm muhalif partiler ilkeli durmalı.”

Mustafa SARIGÜL (TDP): “Bu teklif, temsilde adaleti değil, Cumhur İttifakı’nın istikrarını sağlamayı hedefliyor. Sadece unutmasınlar seçmenin oyu çakılı çivi değildir, çantada keklik asla değildir. Siyasette 2 artı 2 devamlı 4 etmez. İttifak oluşturmak şirket kurmaya benzemez. Evimizdeki hesap çarşıya uymaz.”

Bülent KAYA (SP): “İktidarın yapmış olduğu oyunları bozmak için yapılacak her hamleye millet destek verecektir. Baskın seçim ihtimalinin hâlâ ortadan kalkmamıştır. Ulusal iradenin en net yansıması için lüzumlu adımı, hamleleri atmaktan geri durmayız.”

Ayhan Sefer ÜSTÜN (GP): “Cumhur İttifakı siyasal mühendislik ardında. 6 karşıcılık partisini dağıtmaya yönelik bir hamle yapıyor. Bizim, CHP listesinden seçime girmemizi konuşmak için fazlaca erken. Değişik alternatifleri gene dostlarımızla ortaya çıkaracağız. Milletimiz, seçmenimiz rahat olsun. Onları (Cumhur İttifakı) götürecek formülü ortaya koyacağımıza güvenli olsunlar.”

İdris ŞAHİN (DEVA): “İktidar bloğu doğal ki nifak tohumu ekmek isteyecek, demokratik hukuk devletinin inşası idealimizi gerçekleştirmek için hangi siyasal parti olursa olsun beraber yürüyeceğimizi söyledik. 6’lı masa bu ülkeye ümit oldu. Bizim motivasyonumuzu düşürmeyecek, birlikteliğimizi daha kuvvetlendirecek.” SÖZCÜ/ANKARA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir