Sinop Boyabat’ta Görmeniz Gereken 3 Yer

Sinop Boyabatta Görmeniz Ihtiyaç duyulan 3 Yer

Sinop’un sevilen ilçesi Boyabat, ziyaretçilerini sürprizlerle karşılıyor. Boyabat zamanı yönü, kültürel zenginliği ve naturel güzellikleriyle zihinlerde kalıcı yer ediniyor. Boyabat’ın samimi atmosferini destekleyen kültürü, güzelliği filmlere de fon oluşturuyor. Son olarak Nasipse Olur adlı duygusal komediye ev sahipliği icra eden Boyabat, yerli turistlerin odak noktası haline geldi. Peki, Boyabat’a gelenlerin görmesi ihtiyaç duyulan bölgeler nereler? Boyabatlı iş insanı Vahdet Erdoğan’ın önerileri şu şekilde…

Yer Altı Şehri

Boyabat Yer Altı Şehri, her ziyaretçinin kesinlikle görmesi tavsiye edilen bir yer. Ortalama on yıl ilkin kadar bulunan yer altı şehri, Kapadokya’dan sonraki en büyük yer altı şehri olma özelliğine haiz. Sekiz kattan oluşan olan şehir, ilçenin kültürel ve tarihsel zenginliğini artırıyor, turistlerin yoğun ilgisini kazanıyor. Yer altı şehrini bir kez de siz keşfetmelisiniz.

Boyabat Kalesi

M.Ö. Paflagonyalılar tarafınca meydana getirilen Boyabat Kalesi, geçmişten bugüne taşımış olduğu izlerle çağdaş Boyabat yaşantısının en dikkat çekici yapılarından biri şu an. Kale şimdilerde müze olarak kullanılıyor, ziyaretçilere tarih ve kültür yolculuğu yaptırıyor. Her şehrin ve ilçenin meşhur kalesini görmek isteyenler için Boyabat Kalesi enfes manzarasıyla unutulmaz bir yapı olabilir.

Boyabat Evleri

Boyabatlıların oldukca sevilmiş olduğu, ilçe ziyaretçilerinin ise merakla görmek istediği Boyabat evleri, Osmanlı zamanından bugüne ulaşmıştır. Ahşap öğeler taşıyan meşhur evler, Osmanlı mimarisinin en iyi örneklerinden biri sayılıyor. Eski mimariye meraklı olan her insanın kesinlikle görmesi gerekiyor.

Nasipse Olur Filminin Yapımcısı Vahdet Erdoğan Kimdir?

Vahdet Erdoğan, İş İnsanı ve Beyaz perde Yapımcısı. Nasipse Olur adlı beyazperde filminin yapımcılığının yanı sıra, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı da yürütmektedir.

1979 senesinde Sinop’un Boyabat ilçesinde hayata merhaba dedi. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi İstanbul Üsküdar’da okudu. Üniversite eğitimini halkla ilişkiler alanında tamamladı.

Üniversite eğitiminden sonrasında kurumsal ve stratejik yönetim, toplumsal mesuliyet, reklamcılık, organizasyon ve siyasal kontakt alanlarında eğitimler aldı. Siyasal partiler, sivil cemiyet kuruluşları, toplumsal mesuliyet projelerinde görevler aldı, yöneticilikler yapmış oldu. Gezi etmek, toplumsal mesuliyet projelerinde vazife almak, film seyretmek hobileri ve uğraşıları içinde yer almıştır.

Reklam, tasarım, basımevi ve organizasyon alanlarında etkinlik gösteren değişik kuruluşlarda çalıştıktan sonrasında 2003 senesinde Greenart Group’u kurdu. Grup bünyesinde ajans, organizasyon, outdoor reklam, prodüksiyon, araştırma ve yayıncılık hizmetlerinde etkinlik gösteren şirket ve markalar yer almıştır.

Halen Greenart Group’un yönetim kurulu başkanlığının yanı sıra TÜRK KIZILAYI Genel Merkez Delegeliği, İstanbul Gazete ve Medya Habercileri Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Boyabat 1868 Spor Kulübü Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Mevcut çalışmalarını sürdürürken GREENART Prodüksiyon bünyesinde film yapımcılığına başladı, ilk beyazperde filmi Nasipse Olur’u 2020 senesinde seyirciyle buluşturdu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir