Sınıf öğretmeni su dolu oyuğa girip 5 yavru köpeği kurtardı

Adapazarında yaşayan derslik öğretmeni Özcan Özden, öğrencilerinden geri kalan zamanlarında sokak hayvanları için savaşım veriyor. Kendisi şeklinde gönüllü olan Soner Bozdağlayan ve Bulut Bektaş ile kentsel alanların dışına mama ve yem bırakan Özden, önceki gün Adapazarı Emirdağ Mezarlığının arkasındaki bölgeye gitti. Burada yağmur altında ürkü halinde koşan köpeği gören hayvanseverler, köpeği takip ettiklerinde su dolmaya süregelen bir oyuğa doğru hamle yaptığını görmüş oldu.

Köpeğin 2 yavrusunu çıkardığı görülürken, oyuğun içine doğru uzanan Özden, burada görmüş olduğu yavru köpekleri alarak dışarı çıkardı. Giderek su dolan oyuğun içinde savaşım veren Özcan Özden, 5 yavru köpeği de kurtardı. Yavrular, anneleri ile beraber bulundukları bölgeye yakın olan bir yerdeki kulübeye yerleştirildi.

BARINAK YERİNE DAHA UCUZ VE DAHA KOLAY YOLLA BAKIMLARINI YAPIYORUZ

Su dolu oyuğun içinde yavru köpekleri kurtaran Özcan Özden, Bunlar belediyeler tarafınca ormanlık alana atılan köpekler. O gün yağmurda beslemeye çıktığımızda aracın önüne geldi. Ürkü halinde bulunduğunu fark edip peşinden gittik. Sakarya Emirdağ mezarlığının haricinde bir ormana yavrulamış. Yağmur da bastırınca bizlerden ilkin 2sini almış fakat diğerlerini alamamış. Ikimiz de takip ettik, orayı bulduk ve kurtardık. Şu anda güvendeler. Daha gözleri açılmamış oldukca minik yavrular. Şu anda biz kendi kulübelerimizde bakıyoruz. Annenin bilmiş olduğu yaşam alanı içinde kulübelerimiz var. O bölgeye aldık. dedi.

Özden sokak hayvanları için yaşam alanları kurduklarını belirterek, Biz Sakaryada kent dışına atılan canları beslemeye çalışıyoruz. Tahminimizce bu bölgelerde 2 binin üstünde can yaşıyor. Biz bunlar için Adapazarı Belediyesi ile beraber yaşam alanları kurduk. Değişik yerlerde ortalama 560 tane kulübe var. Halen de halletmeye çalışıyoruz. Bu sokak hayvanı problemininin çözümü için yapılması gerekeni uygulama ile anlatmaya çalışıyoruz. Barınak yerine daha ucuz ve daha kolay yolla bakımlarını yapıyoruz diye konuştu. (DHA)


aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.