Sığındığı evde aşk yaşayan Ukraynalı mülteci ilk kez konuştu: Ben yuva yıkmadım

Rusyanın 24 Şubatta Ukraynayı işgal sonucu alması bölgede büyük bir insanlık dramını da tetikledi Milyonlarca Ukraynalı evlerinden ve ülkelerinden kaçmak zorunda kalırken birçok Ukraynalı Avrupaya ulaşmayı başardı.

Bunlardan biri de Almanyanın başkenti Berlin üstünden İngiltereye gitmeyi başaran 22 yaşındaki bilişim teknolojileri uzmanı Sofiia Karkadym oldu.

Berlinden sonrasında İngiliz hükümetinin programı vasıtasıyla İngiltereye gelen 22 yaşındaki Sofiiaya kapılarını 29 yaşındaki Tony ile Lorna Garnett açtı. Lvivden kaçan Sofiiayı İngiliz hükümetinin Feysbuk üstünden kurduğu yardımlaşma gruplarından kabul eden Tony, 10 senedir beraber olduğu partneri Lornayı da ikna ederek genç hanım için belgeleri hazırladı.

O YOKSA BEN DE YOKUM DEDİ

Mayıs ayının başlangıcında eve gelen Sofiia ile çiftin arası başta fazlaca iyiydi. Fakat ondan sonra Lorna, çiftin birbiriyle yakınlaşmaya başladığını iddia edince kavgalar da arttı.

En sonunda yaşanmış olan büyük bir kavga sonunda Sofiia, evden gitmeye karar verdiğini söylemiş oldu ve Tony de O yoksa ben de gidiyorum diyerek 10 senelik ilişkisini ve tüm düzenini değiştirdi.

Sofiianın eve geldiğinden beri Tonye göz koyduğunu iddia eden Lorna, çiftin arkasından konuştuğunu ve değişik dillerde kontakt kurarak ev içinde devamlı birbirlerine dokunduklarını da öne sürdü.

LORNA İKİ YÜZLÜ BİRİ

Bu iddialara sessiz kalan 22 yaşındaki Ukraynalı sığınmacı sonunda patladı ve İngiliz medyasına konuştu. Sofiia, Ben yuva yıkmadım. O iki yüzlü bir hanımdı ve bizlerden devamlı şüphelenmesi bizi birbirimize itti dedi. Bu iddialar hakkında Saçmalık yorumunu icra eden ve Mayıs ayının ortasında taşındıktan 10 gün sonrasında yeni sevgilisiyle Bradforddaki evden ayrılan Sofiia, iddiaların gerçeği yansıtmadığını söylemiş oldu.

Sofiia İngiliz The Sun gazetesine, Onun partnerini kandırmak benzer biçimde bir fikrim yoktu. O aileyi seviyordum. Lorna ile fazlaca süre geçirdim ve ona yardım etmek istedim. Devamlı bir şey varmış benzer biçimde davranıyordu fakat ortada hiçbir şey yoktu. Bu tamamen onun suçu ifadesini kullandı.

Hayatımın sonuna kadar onunla yaşamak isterim diyen Tony Garnettin iki çocuğunu da geride bırakması İngiliz kamuoyunda gündem oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir