Sevgilisini öldüren kadına ‘haksız tahrik’ indirimi talebi

Kağıthanede 16 Ağustos 2019’da, sevgilisi olduğu iddia edilen Cengiz Kılıçı (35), evinde silahla vurarak öldüren 3 çocuk anası tutuklu sanık Ayşe Gülün müebbet hapis talebiyle yargılanmasına devam edildi. İstanbul 15.Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, tutuklu sanık Ayşe Gül ve tarafların avukatları hazır bulunmuş oldu.

MÜTALAA AÇIKLANDI

Duruşmada esasa ilişkin mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, vakadan ilkin sanık Ayşe Gül ile maktul Cengiz Kılıç içinde bir gönül ilişkisinin bulunduğunu ve bu birlikteliğin rızaya dayalı olduğu hususunun emsalsiz bulunduğunu açıkladı.

Açıklanan mütalaada, son dönemlerde maktul ile sanık içinde bir ekip problemler olduğu, maktulün elinde bıçakla sanığın evine geldiği, sanık kapıyı açınca kendisine tekme attığı ve bu sırada sanığın ne yapacağını bilemediği için ateş etmiş olduğu yönündeki aksi kanıtlanamayan savunmalarına saygınlık edilmiş olduğu kaydedildi.

21 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

Mütalaada, sanık Ayşe Gül’ün öldürme eylemini tahrik altında işlediği belirtilerek ‘tahrik altında kasten öldürme’ suçundan 12 yıldan 18 yıla kadar, ‘ruhsatsız tabanca bulundurma’ suçundan ise 1 yıldan 3 yıla kadar olmak suretiyle toplamda 13 yıldan 21 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

Duruşmada tarafların avukatları, esasa ilişkin mütalaaya karşı müdafa yapabilmeleri için mahkemeden süre talep etti. Mahkeme, taraflara esasa ilişkin mütalaaya karşı müdafa yapabilmeleri için süre verilmesine ve sanık Ayşe Gül’ün tutukluluk halinin devamına hükmederek duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olayın yaşandığı adresin şüpheli Ayşe Gül ile resmi nikahlı eşinin ikameti olduğu, maktul Cengiz Kılıçın şüphelinin evinin merdivenlerde ölü bulunmuş olduğu ve sol tarafında bir tane bıçak olduğu kaydedildi. İddianamede, şüphelinin maktulü evinde bulunan tabanca ile vurmuş olduğu ve peşinden tabanca ile beraber kolluk kuvvetlerine teslim olduğu anlatıldı.

Hazırlanan iddianamede, şüphelinin ‘kasten öldürme ve ‘ruhsatsız tabanca bulundurma suçundan müebbet ile 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.