Sevgilisi intihar etti dedi.. Polis, cesedin pozisyonundan cinayeti çözdü

Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesinde ocak ayında, 1 çocuk anası Kübra Nur D.nin, 15 gündür beraber yaşamış olduğu Mehmet Küpelinin intihar etmiş olduğu suç duyurusu üstüne adrese polis ve sıhhat ekipleri sevk edildi.

Takımlar, Küpelinin cansız bedeniyle karşılaştı. Bu sırada evde olan Kübra Nur D. ilk ifadesinde, Küpelinin, arkadaşları Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer ile dışarıdayken tartıştıklarını, peşinden eve gelip, tüfeği başına dayayarak intihar ettiğini belirtti.

Kübra Nur D., olayın peşinden korkmuş olduğu için arkadaşları Sükuti ve Akhançeri arayıp haber verdiğini beyan etti.

EKİPLER TESPİT ETTİ

Konya Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Katliam Ofis Amirliği ekipleri, cesedin yatış ve tüfeğin pozisyonundan olayın katliam olabileceği ihtimali üstüne soruşturmayı derinleştirdi.

2 gün ilkin yine ifadesine başvurulan Kübra Nur D., cinayeti itiraf ederek, O an evde 4 kişiydik, Adem Sükuti ve Mehmet içinde alacak-verecek meselesi yüzünden münakaşa çıktı.

Adem, tüfekle Mehmetin başına ateş ederek öldürdü. İbrahim Akhançer ile de vakaya intihar süsü verdik.

Vaka anından sonrasında ise telefon kayıtlarına geçmesi için Adem Sükuti ve İbrahim Akhançer markete gitti ve bir süre sonrasında da onları aradım ve Mehmet Küpelinin intihar ettiğini söyledim dedi.

TUTUKLANDILAR

Takımlar, şüpheliler Adem Sükuti ve İbrahim Akhançeri, iş yerlerine meydana getirilen operasyonla elde etti.

Gözaltına alınan Sükuti, Akhançer ve Kübra Nur D., emniyetteki işlemlerini peşinden sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir