Semira davasında 2 amcaya tutuklama

Altınözü ilçesinde 2017 senesinde ailesi tarafınca yitik başvurusunda bulunulan Semira Arslanın cesedi, 2019da zeytin bahçesi içindeki kullanılmayan su kuyusunda, çuval içine bulunmuş oldu. Bölgede arama meydana getiren Jandarma Kabahat Araştırma Timleri (JASAT) ile Altınözü İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, Semiraya ilişkin çanta, cüzdan ve ziynet eşyalarını da buldu.

Arslanı öldüren şahıs ya da kişilerin yakalanması için emek verme başlatıldı. Soruşturma devam ederken, Semira Arslanın ailesi ise adam öldürmeye karışanların yakalanması için tv programlarına katıldı. Jandarma ekipleri, katliam şüphelilerinin kimliğini tespit etti.

Şüphelilerin adreslerine 14 Martta operasyon düzenleyen takımlar, Semira Arslanın amcaları Retip A., Abdurezzak A., yengesi Halime A., komşusu Suriyeli Hasan E.A. ile beraber yaşamış olduğu İbrahim D. (38) ve gönül ilişkisi olduğu öne sürülen Selim Ç.yi gözaltına aldı. Jandarmadaki işlemleri 15 Martta tamamlanan şüphelilerden İbrahim D., çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı, Hasan E.A. ise özgür bırakıldı.

TUTUKLU SAYISI 4E ÇIKTI

Jandarmadaki işlemlerinin dün tamamlanmasının arkasından Retip A., Abdurezzak A., Halime A., ile Selim Ç. de nöbetçi hakimliğe çıkarıldı. Semira Arslan ile gönül ilişkisi olduğu öne sürülen Selim Ç., çocuğun nitelikli istismarı suçundan, amcası Abdurrezzak A.ve Retip A. ise katliam suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. Yengesi Halime A. ise adli denetim şartıyla özgür bırakıldı. Böylece Semira Arslanın öldürülmesiyle ilgili tutuklu sayısı, 4e terfi etti. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.