Şehitler nedeniyle konser iptal edildi

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKKlı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerimiz şehit olurken, Bilecik Cumhuriyet Meydanında 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan Hande Ünsal konseri için bir araya gelen binlerce şahıs, şehitler için saygı duruşunda bulunmuş oldu, İstiklal Marşı okudu ve sessiz yürüyüş yapmış oldu.

ŞEHİTLERİMİZİN OLDUĞU BİR GÜNDE BİZLER EĞLENEMEYİZ

Bilecik Belediyesi de şehitler sebebiyle, 19 Mayıs Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında yapılması planlanan Hande Ünsal konserini iptal etti. Konser için Bilecik Cumhuriyet meydanında toplanan binlerce vatandaşa konseri iptal ettiklerini duyuran Bilecik Belediye Başkan Vekili Melek Mızrak Subaşı da 5 şehit olduğundan duyduğu üzüntüyü belirterek şunları söylemiş oldu:

* 19 Mayıs coşkusunu hava muhalefeti sebebiyle bugüne ertelemiştik. Burada şimdi bu konuşmayı halletmeye oldukca zorlanıyorum. Bu sebeple 5 şehidimiz var. Operasyon devam ediyor. Şehitlerimiz artabilir, yaralılarımız var, yaramız açık bir halde kanıyor.

* Sizler de uygun görürseniz konserimizi bugün iptal etmek istiyoruz. Bizleri anlayışla karşılayacağınızı biliyoruz. Biz bu vatanın evlatlarıyız. Bu akşam hepimiz eğlenemeyiz. Bu sebeple hepimiz Müessese ve Kurtuluş’un şehri Bilecik’teyiz.

* O yüzden saygı duruşunda bulunacağız, İstiklal Marşımızı okuyacağız ve sessiz yürüyüş gerçekleştireceğiz. Tüm şehitlerimize Tanrı’tan rahmet yakınlarına başsağlığı arzuluyorum. Milletimizin başı sağ olsun.

SAYGI DURUŞUNDA BULUNUP İSTİKLAL MARŞI OKUDULAR

Subaşı’nın hitabı konser için meydanda toplanan binlerce Bilecikli tarafınca alkışlarla destek buldu. Vatandaşlar ‘şehitler ölmez vatan bölünmez’ çarpıcı sözleri attıktan sonrasında şehitler için saygı duruşunda bulunmuş oldu, İstiklal Marşını okudu. Başkanvekili Subaşı, CHP Bilecik İl Başkanı Mehmet Metin Yaşar, İYİ Parti İl Başkanı Hakan Sakarya, partilerin merkez ilçe başkanları, belediye başkan yardımcıları ve vatandaşların olduğu kalabalık saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasından sonrasında sessiz yürüyüş yapmış oldu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir