Şehit mezarına saldırı olayında sanığın tahliye edilmesine ailelerden tepki

Körfez Asri Mezarlığın şehitlik bölümünde F.Ş., şehitler Emre Kaan Arlı, Halil İbrahim Arslan, Muntazam Kılavuz  ve Başar Baran Varlı’nın mezarlarına çirkin bir hücum gerçekleştirmiş oldu.

Terör örgütü PKK tarafınca şehit edilen askerlerin mezarlarına PKK yazan ve bunun fotoğraflarını çekerek toplumsal medya hesabından paylaşan F.Ş., şehit mezarlarını pislettiğini de söyleyerek küfürler etti.

GÖZLATINA ALINDI

Paylaşımın arkasından zanlıyı yakalamak için emek verme başlatan Kocaeli Emniyeti Terörle Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelinin kimliğini tespit ederek gözaltına aldı.

Zanlı, tamamlanan işlemlerinin arkasından çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

TAHLİYE EDİLDİ

Geçtiğimiz günlerde görülen duruşmada sanığın tutuklu bulunmuş olduğu süre göz önüne alınarak tahliyesine karar verildi. Sanığın tahliye edildiğini duyan şehit aileleri ise duruma tepki gösterdi.

BU NE BİÇİM ADALET

Vakayla ilgili konuşan şehit Emre Kaan Arlı’nın babası Şaban Arlı, şunları söylemiş oldu;

*Ortalama 8 ay ilkin Körfez Asri Mezarlığında bulunan şehitlerimizin gömüt taşlarına terör örgütünün adını yazıp resmini çektikten sonrasında toplumsal medyada paylaşan sanık, bizlere ve şehitlerimize küfreden hain aşağılık müptezel son duruşmada tahliye edilmiştir.

*Bu durum hakarete uğrayan şehidin babası olarak başta beni, eşimi, çocuklarımı ve tahliye kararını duyan şehit ailelerimizi, gazileri ve sağduyulu vatandaşlarımızı oldukça üzmüştür. Olayın bu aşamaya geldiğini öğrenen hepimiz ‘Bu ne şekil hakkaniyet’ demekten kendini alamamıştır.

O HAİNLE HER AN HER YERDE KARŞILAŞABİLİRİZ”

*Biz ne mahkemeye ne de tahliye kararını vermek zorunda kalan hakimlere bir şey demiyoruz. Onlar yasalar çerçevesinde görevlerini halletmeye çalışıyorlar. Çevremizde olup hukukla uğraşan tanıdıklarımızın bizlere söylediğine nazaran hainin tahliyesi tamamen CMUK diye bildiğimiz yargılama sisteminden kaynaklanıyormuş.

*Tamamen suçluyu koruyacak tarzda hazırlanmış, mağduru daha mağdur eden bir yasa. Başta Kocaeli vekilleri olmak suretiyle yüce Mecliste olan sağduyulu vekillerden ricamız terör suçları dahil vicdanları sızlatan, toplumda ağır travmalara neden olan suçlarda kesinlikle değişim yapılması yönünde emek verme yapılmasıdır.

*Malum tahliye sonucuna nazaran o hainle her an her yerde karşılaşabiliriz. Bu karşı karşıya gelme sonucunda kimin başına ne geleceğini kim kestirebilir? Türkiye Cumhuriyeti Devletiyle kafasını bozmuş hainin yarın başka bir yerde başka bir şehitliğe ya da devlet kurumuna karşı işlem yapmayacağının garantisini kim verebilir? Hal bu şekilde olunca eşlerimizin, evlatlarımızın can güvenliği tehlikede değil mi? İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.