Sedat Kılınç’a saldırının görüntüleri ortaya çıktı

Kayseride, 8 Nisan günü ramazan ayı dolayısıyla Kocasinan ilçesi Sahabiye Mahallesindeki mahalli bir tv kanalının stüdyosunda düzenlenecek program öncesi, iş insanı Sedat Kılınç bir grubun yumruklu saldırısına uğradı. Gazeteci Azim Deniz de tarafları ayırmaya çalışırken darp edildi.

İş insanı Kılınç, stüdyodan dışarı çıkarılıp bir süre darp edildi. İhbarla adrese polis ekipleri sevk edildi. Kendi imkanlarıyla kentteki değişik hastanelere giden Deniz ile Kılınç, tedavilerinin peşinden taburcu edildi.

6 KİŞİ SERBEST BIRAKILDI

Vakayla ilgili soruşturma başlatan polis ekipleri 6 kişiyi gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin peşinden adliyeye sevk edilen 6 şüpheliden 5i adli denetim şartıyla özgür bırakılırken, 1 şüpheli ise savcılık talimatıyla salıverildi.

GÜVENLİK KAMERASI GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

Yaşanmış olan vakayla ilgili güvenlik kamera görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde gazeteci Azim Deniz ve konuğu Sedat Kılınç binaya girmeden ilkin 7 kişilik bir grubun gelmiş olarak, binanın yanında bulunan kafede oturdukları görüldü.

Arkasından Azim Deniz ve Sedat Kılınç binaya girdikten sonrasında 100e yakın kişinin bina önüne geldiği ve fazlaca sayıda kişinin binanın içine girmiş olduğu güvenlik kamera görüntülerine yansıdı.

Bir süre sonrasında binadan çıkartılan Sedat Kılınça yumrukla vurulup, iteklendiği görüldü. Bu sırada gazeteci Azim Denizin de binanın dışına çıkmış olduğu görüntülerde yer aldı.

Bir kişinin gene gazeteci Azim Denize yumruk atmaya çalmış olduğu görüntülerde yer aldı. Sonrasında güvenlik kamera görüntülerinin dışına çıkan Kılınç, bina önündeki beyaz cip ile vaka yerinden ayrıldı.

EKONOMİYİ ELEŞTİRİP PARTİSİNDEN İSTİFA ETMİŞTİ

Kayseri Kocasinan İlçe Belediyesinin MHPli Meclis Üyesi Sedat Kılınç, TÜİKin açıklamış olduğu enflasyon rakamlarına tepki göstermesiyle gündeme gelmişti. Kılınç, “Yaşadığımız yer belli. Enflasyon yüzde 36 değil neredeyse yüzde 80 var doğrusu. Her şeyin fiyatı arttı” demişti.

MHP Kayseri Milletvekili Kalımlı Ersoy da zamlar sebebiyle vatandaşın zor günler geçirdiğini ve TÜİKin açıklamış olduğu enflasyon rakamlarının gerçeği yansıtmadığını söylemiş ve partisi tarafınca Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti.

Yaşanmış olan gelişmenin peşinden MHP Kayseri Kocasinan Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç, Kalımlı Ersoya destek vererek partisinden çekilme etmişti. Kılınç, “Söylediğine bakıyorum doğru mu evet doğru. Millet perişan, geçinemiyor, alım gücü kalmadı. Beni disipline sevk etmenize de gerek yok. Partim olan MHPden çekilme ediyorum” açıklamasında bulunmuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir