Sedat Kılınç ve Gazeteci Azim Deniz’e saldırıda 6 gözaltı

Kayseride gösterim meydana getiren Deniz Postası TV Genel Gösterim Yönetmeni Azim Deniz, ve MHP’den çekilme eden Kocasinan Belediye Meclisi Üyesi Sedat Kılınç, kanalın stüdyosunda düzenlenecek program öncesinde bir grup tarafınca saldırıya uğradı.

İş insanı Kılınç, stüdyodan dışarı çıkarılarak, bir süre daha darp edildi. Kılınç, yaralı olarak otomobiline binip gittiği hastanede tedavi altına alındı.

AZİM DENİZ: BUNU ÜLKÜCÜLER YAPTI

Azim Deniz mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklamada, “Şu anda Deniz Postası TVde canlı yayında olacaktık. Burada iş insanı ve Kocasinan Meclis Üyesi Sedat Kılınçı burada konuk edecektik. Ideal ocaklarına ilişik ortalama 50 kişilik grup Deniz Postası TVyi bastılar. Tv stüdyomuzun içinde beni darp ettiler. Sedat Kılınçı fazlaca şiddetli bir halde darp ettiler ve Sedat Kılınçı kaçırdılar buradan. Stüdyodan adam kaçırdılar. Buradan misafirimizi darp ederek stüdyonun içinden kaçırdılar. Bunu ülkücüler yapmış oldu” dedi.

“ÜLKEM İÇİN ÖLMEYE HAZIRIM”

Sedat Kılınç ise mevzuyla ilgili toplumsal medya paylaşımında “Kıymetli dostlar, ben iyiyim tv programı öncesi 100 kişiye yakın bir grup tarafınca saldırıya uğradım. Ben iyiyim, hastahanede tedavi altındayım. Hastaneye gelen ülkemin her köşesinden arayan soran destek veren tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Kaçırıldığım ve sürüklendiğim haberi doğru değildir. Ben ülkem, vatanım için ölmeye de hazırım” ifadelerini kullandı.

6 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Yaşanmış olan olayın peşinden Kayseri İl Güvenlik Müdürlüğü 6 kişinin gözaltına alındığını duyurdu. Güvenlik Müdürlüğünden meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:

*Saat 21:15 sıralarında Deniz Postası Gazetesi ve Televizyonu isminde iş yerine zarar verme ve darp vakası ile ilgili olarak bahse mevzu gazete ve televizyonun sahibi Azim Deniz ve Kocasinan İlçe Belediye Meclis Üyesi Sedat Kılınç’ın darp edilmesi vakasına karıştığı tespit edilen 6 kişi Cumhuriyet Savcılığından alınan direktifle gözaltına alınmıştır. Mevzuyla ilgili soruşturma devam etmektedir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.