Seçimi kazanan Macron’un üvey kızı gündem oldu

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve eşi Brigitte Macron aralarındaki yaş farkı sebebiyle uzun süre gündemden düşmemiş, ikilinin ilişkisi hakkında internasyonal basında bir sürü şey yazılıp çizilmişti.

Fransa’da merakla beklenen ikinci tur seçimleri dün yapılmış oldu. Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron oyların yüzde 58,20’sini alarak seçimin galibi oldu. Macron’un rakibi aşırı sağcı Marine Le Pen ise oyların yüzde 41,80’ini aldı.

Seçimlerden sonrasında Brigitte Macron eşinin yanında galibiyetini kutlarken, kutlamalarda en dikkat çeken isim, Brigitte Macronun 38 yaşındaki kızı Tiphaine Auzière oldu. Tiphaine Auzière ve 45 yaşındaki ablası Laurence, 44 yaşındaki üvey babalarının mitinginde ön sıralarda yer aldı.

Emmanual Macron ve 69 yaşındaki eşi Brigitte, sonuçlar açıklandıktan sonrasında Paristeki Champ de Marsta eğlencelere katılırken, üvey kızı Tiphaine Auzière de yanlarında bulunmuş oldu. Basının, Auzieree ilgisi büyüktü.

ANNESİNE DESTEK OLMUŞTU

Brigitte Macronun ilk evliliğinden olan evlatlarından en küçüğü olan avukat ve aktivist Tiphaine, 2018de annesiyle üvey babası arasındaki 24 yaş farkını savunduğu sözleriyle gündeme gelmişti.

Beyaz, siyah ve kahverengi bir elbise yeğleyen Tiphanie, sonrasında Fransada bir kanalın canlı yayınına da katıldı.

Emmanuel Macron, Laurenceden bir yaş minik ve Tiphaineden sekiz yaş büyük sadece eşinin çocuklarıyla devamlı sıcak bir ilişkisi olduğu söyleniyor.

1974ten 2006ya kadar 32 yıl André-Louis Auzière ile evli olan Brigitte, Emmanuel ile tanıştığında dört evladı vardı.

Çift, Macronun Amienste Brigittein edebiyat öğretmeni olduğu lisede öğrenciyken tanıştıklarını açıklamıştı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.