Saygınlık meselesi…

Göztepe ruhsal olarak inanılmaz hazır çıktı Trabzona. Can havliyle son 10 haftada önder falan takacak durumu olmadığını ilk yarı oldukça net gösterdi aslına bakarsan. O statta kimsenin giremediği kadar pozisyona girip 2 tane de gol sıkıştırdı. Fakat bu şekilde orantısız bir saldırı gücü karşısında yemeden maçı tamamlamak için ya 11 kişinin kale çizgisinde dizilmesi, ya da oldukca büyük talih lazım.

İlk 45 düşen topların hepsi Göztepede kaldı. Kilit önliberoda Beratın anlam ifade etmeyen pozisyon kaybedişleri acil kodu yaktırdı. 6 numaranın bu kadar yumuşak kalması iki taraflı gidip gelen maç için fazla risk olacaktı. Bu yüzden Kadıköyde olduğu şeklinde sabır modu yerine erkenden imha moduna geçti Abdullah Hoca.

Tüm parçaların beraber hareket etmiş olduğu görüntüye ikinci 45 kavuşabildi. Kenardan hamle oyuncusu bu kadar kaliteli olan bir takımın çeviremeyeceği maç sanmıyorum olsun. Yalnız Dorukhan ve Djaninynin girmesi bile yetiyor.

3 PASTA GOLÜ BULDU

Top ayakta kalınca yengi kantarının topuzu direkt Trabzonspora kaydı. Djaninynin attığı golde Uğurcanla süregelen yalnız 3 pas var. Şundan dolayı yoldam olarak topla oldukca fazla yapışkan olan Nwakaeme bile o oyunda olunca gözü kapalı tekte paslar bırakabiliyor. Birbirlerini oldukca daha iyi tamamlıyorlar.

Djaniny olunca topu ileride daha rahat kullanıyor Trabzonspor. Corneliusa gore en büyük artısı topla olan ilişkisi. Abdülkadirin daha oldukca koridor yapmasının sebebi de Djaniny örneğin. Sezonun en sürpriz starı bence. Şaşırtıcı ve hayret verici ezber bozan bir santrafor. Dondurulmuş bezelye şeklinde Hazır yemeğin yoksa yaşam kurtarıyor.

10 MAÇTA ALINAN 24 PUAN

Yabancılarına bu kadar gıpta edilen Trabzonsporun şampiyon olacak kadrosunda hakiki yerlilerinin de parıl parıl parlıyor olması hakkaten gurur verici. Abdülkadir ve Uğurcandan sonrasında bir de Ahmetcan Kaplan diye 19 yaşlarında bir yayla uşağının 4. stoperlikten gelip kupaya iki eliyle sarılması da efsaneleşmiş bir vaka değil mi?

Trabzonsporda tarihin en erken şampiyonluk hedefinin yanında dile getirilmesi ihtiyaç duyulan bir başka mevzu da saygınlık Bu ekip 29 haftada geriye düşmüş olduğu 10 maçın hiçbirini vermedi. Ve o maçlarda tam 24 puan aldı. Bu oyuna, ekibe, mücadeleye, kaliteye, taraftara saygı duymamak için hakkaten fena niyetli olmak gerekir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.