Sarıgül’den Erdoğan’a:  200 lirayı siz ‘cık’ yaptınız

Türkiye Değişiklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, düzenlemiş olduğu haftalık basın açıklamasında gündemi değerlendirdi.

TÜRKİYE RAMAZAN AYINA KUYRUKTA GİRİYOR

Besin ürünlerindeki fahiş artışa dikkat çeken Sarıgül, zamların sorumlusunun Ak Parti bulunduğunu belirterek şöyleki konuştu:

*Halkımız ucuz ayçiçek yağı, et, bakliyat, ekmek alabilmek için saatlerce bekliyor. Ak Partinin yanlışlarının ceremesini millet çekiyor.

* Avrupa’sı, ABD’sı bir oldu şeker fabrikalarını özelleştirin, pancar ekmeyin, çiftçiye destek vermeyin dediler. Piyasada şeker bulunmuyor.

*Tarımda dışa bağımlılık yüzünden kuyruk var, yokluk var, pahalılık var. Bir kilo domates 15, 5 litrelik ayçicek yağı 200, ramazan pidesi 5 lira, 6 lira olmuş millet kara kara düşünüyor. Mutfaklarda refah yok, evlerde sevinç yok.

*Kutsal ramazan ayının bereketini kaçırdılar. Bu aziz millete Ramazan sevincini oldukça gördüler.

*Bunların sorumlusu Ak Partidir. 20 senedir ülkeyi tek başına yönetince ne oldum delisi oldular. Millete tepeden bakmaya başladılar.

200 LİRA CIK DEĞİLDİ SAYIN ERDOĞAN 200 LİRAYI SİZ CIK YAPTINIZ

Çanakkale Köprüsü geçiş tutarı için 200 liracık diyen Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğana tepki gösteren Sarıgül, Sayın Erdoğan, Çanakkale Köprüsü geçiş tutarı için ‘200 liracık’ diyor. 200 lira cık değildi Sayın Erdoğan, 200 lirayı siz cık yaptınız. dedi.

TDP KURULALI BİR YIL DEĞİL BEŞ YIL OLSAYDI, SİZ BAKAN OLMAZDINIZ

Sarıgül Tecim Bakanı Mehmet Muş ve Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Osman Uzunun açıklamalarına da tepki göstererek şu ifadeleri kullandı:

*Tecim Bakanı, her şey stabil olsa emtia tutarları bu kadar yükselmemiş olsa enflasyon da bu kadar yükselmezdi diyor.

* Sayın Bakan, Türkiye Değişiklik Partisi kurulalı bir yıl değil beş yıl olsaydı, siz bakan olmazdınız, enflasyon da bu kadar yükselmezdi.

*Et ve Süt Kurumunun Genel Müdürü “fiyatlar düşüktü, uzun kuyruklar oluyordu, bu yüzden zam yaptık” diyor. Tanrı akıl, düşünce versin. Yalnız gözlerine değil, kalplerine de perde inmiş, yazık…

* Feryatları duymuyorlar, sıkıntıları görmüyorlar, en kötüsü de umursamıyorlar. Milletten o şekilde bir şamar yiyecekler ki sesini dünya duyacak.

AK PARTİ GİDİCİDİR, TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ GELİCİDİR

Ekonomide yaşanmış olan fena gidişin sorumlusunun Ak Parti iktidarı bulunduğunu vurgulayan Sarıgül, Ak Parti kadroları, 20 senedir iktidardalar. Ellerine yetki geçti, fırsat geçti, imkân geçti. Dışarıda para çoktu, döviz boldu, Türkiye’ye yağmur şeklinde para yağdı. Parayı üretime değil betona yatırdılar. 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirdiler. Bugün elektrik faturaları canları yakıyorsa, yoksulluk var ise, işsizlik var ise, her şeye her gün zam geliyorsa sebebi bu 84 kişinin doymamasıdır. Sorumlusu Ak Partidir. AKP iktidarında, zenginler doyarsa, fakirler doyar. Doymayan fakirler değil zenginlerdir. Türkiye, AKP’den kurtulursa problemlerinden da kurtulur. Türkiye’yi, içinde bulunmuş olduğu bu durumdan çıkaracak olan parti Türkiye Değişiklik Partisidir. Bundan dolayı biz, kavga değil, umar partisiyiz. dedi.

İTTİFAK SİYASETİ DEĞİL MUTFAK SİYASETİ YAPIYORUZ

Sarıgül sözlerini şöyleki noktaladı:

*Türkiye Değişiklik Partisi, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye bağlı olan, yansız cumhurbaşkanı, kuvvetli meclis, bağımsız yargı diyen bir partidir. Türkiye kendine yeter. Türkiye varlıklı bir ülkedir.

*Yapmamız ihtiyaç duyulan, üretmek, üretmek, üretmektir. Yapmamız ihtiyaç duyulan, Türkiye’yi kendine yeter hale getirmektir.

* Türkiye Değişiklik Partisi olarak biz diyoruz ki: Gıdada ve enerjide dışa bağımlı kalmayalım. Topraklarımızın her karışını ekelim.

*Rüzgâr ve güneş enerjisine, destek ve ağırlık verelim. İhracatımızı artıralım, ithalatımızı azaltalım.

* Ülkemizin malını, mülkünü, ürününü koruyalım. Yapmamız gerekenlerin adı ekonomik milliyetçiliktir.

* Yokluğu, yoksulluğu, pahalılığı, önlemenin, ekonomiyi düze çıkarmanın yolunu ekonomik milliyetçilikte görüyoruz. Ekonomik milliyetçiliği sadece biz yaparız. Dışarıdan destek aramayan, ABD’ya göz kırpmayan tek parti Türkiye Değişiklik Partisidir.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir