Sarıgül bir kez daha ‘af’ istedi

Adana’nın Kozan ilçesindeki trafik kazasında şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Yusuf Avanın Osmaniye’deki ailesini ziyaret etmek için uçakla Adana’ya gelen Türkiye Değişiklik Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, havalimanında gazetecilere açıklamalarda bulunmuş oldu.

Türkiye’nin birçok noktasını gezip sorunlara çözüm bulmaya çalıştıklarını kaydeden Sarıgül, Türkiye Değişiklik Partisi olarak karalamak, kötülemek için dolaşmıyoruz. Problemlere deva bulmak için dolaşıyoruz. Türkiye’nin siyasal, toplumsal, ekonomik ve toplumsal problemlerine deva bulacak olan parti Türkiye Değişiklik Partisi’dir diye konuştu.

“BU MÜBAREK AYDA EN BÜYÜK YÜCELİK AFFEDEBİLMEKTİR”

Siyasal partilere ‘Genel af’ mevzusunda yapmış olduğu çağrıyı yineleyen Sarıgül, şunları söylemiş oldu;

*Cezaevlerinde 325 binin üstünde tutuklu ve alınyazısı mahkumu var. Bu sayı, kapasitenin oldukça üzerindedir. Bilhassa hanım, çocuk tacizi, uyuşturucu batağı, terör benzer biçimde suçlara bulaşmamış olan alınyazısı mahkumları için bayram öncesi tüm siyasal partilere çağrıda bulunuyorum.

*Gelin hep beraber bir genel af çıkararak toplumsal barışı sağlayalım. Kardeşlik hukukunu bayram öncesi devletimizde tesis edelim.

*Bu kutsal ayda en büyük yücelik affedebilmektir. Bu çağrımız, siyasal ya da oyla ilgili bir davet değildir. Toplumsal sulh için tüm siyasal partilere meydana getirilen bir çağrıdır. İHA

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir