Şanghay’da tepki çeken tecrit kısıtlamaları kaldırılıyor

Çinin Şanghay kenti yetkilileri, iki aydır devrede olan soyutlama kısıtlamalarını çarşamba gece yarısından itibaren kaldıracak. Böylece taksiler de dahil olmak suretiyle hususi araçların tekrardan trafiğe çıkmalarına ve insanların düşük riskli alanlara giriş çıkışlarına izin verilecek.

Şanghay yönetimi, resmi WeChat hesabından yapmış olduğu açıklamada, Huangpu nehri ile ayrılan bölgeleri birbirine bağlayan feribot da dahil olmak suretiyle otobüs ve demiryolu taşımacılığının temel faaliyetlerine 1 Hazirandan itibaren tekrardan başlayacağını beyan etti.

Açıklamada, Kentimizdeki salgın durumu denetim altına alındı ve durum iyileşmeye devam ediyor dendi. Maske takma gereğinin süreceği belirtilen açıklamaya nazaran insanların toplu etkinliklerden uzak durmaları istenirken, aşı olmaları teşvik edilecek.

Şanghayda corona virüsü vakalarındaki artışı önlemek için 25 milyon sözü geçen şehir genelinde 1 Nisanda soyutlama uygulaması devreye girmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir