Şakalaşıyormuş gibi yapıp bacaklarından vurdu

Beşiktaş Ortaköy’de geçtiğimiz günlerde saat 05.00 sıralarında meydana gelen vakada, kumpircilerin bulunmuş olduğu bölgede Mehmet Güvenli Ö. (29) ve Harun E. (24) ile Rasim Orkun S. (22) içinde hemen hemen bilinmeyen bir nedenle münakaşa çıktı. Gençler polisin dikkatini çekmemek için şakalaşıyor benzer biçimde münakaşaya devam etti. Bir süre sonrasında bölgedeki öteki vatandaşların araya girmesiyle gençler ayrılırken, tartışmayı bırakan Mehmet Güvenli Ö. ve Harun E. vaka yerine gelen öteki arkadaşlarına şakalaşır benzer biçimde tekme atmaya başladı.

Sinirlerine hakim olamayan Rasim Orkun S., bölgeden uzaklaşan Mehmet Güvenli Ö. ve Harun E.ye tabancayla birkaç el ateş ederek kaçmaya başladı. Tabanca seslerini duyan gençler sağa sola kaçışırken, Mehmet Güvenli Ö. ve Harun E. vurulup vurulmadıklarını idrak etmek için bacaklarını denetim etti. Bacağından yaralanan gençler, çevredeki vatandaşların yardımıyla Beyoğlu Bölme Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılarak tedavi altına alındı. Yaralı gençlerin dirimsel tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi.

TUTUKLANDI

Vaka yerinde araştırma meydana getiren Beşiktaş İlçe Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Amirliği ekipleri, vakaya karışan Rasim Orkun S. ile yanında bulunan şüphelileri yakalamak için emek verme başlattı. Çevredeki {güvenlik kamerası} görüntülerini tek tek inceleyen polis ekipleri, Rasim Orkun S.’yi kısa sürede yakalayarak gözaltına aldı.

Şahsın emniyette 14 değişik suçtan kaydı olduğu ortaya çıktı. Emniyete götürülen saldırgan, işlemlerinin tamamlanmasının arkasından sevk edilmiş olduğu adliyede çıkarıldığı mahkemece “kasten yaralama” suçundan tutuklanarak cezaevine gönderildi. (İHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.