Sağlık-Sen: Temennimiz, düzenlemelerin bir an önce hayata geçmesi

14 Mart Tıp Bayramı etkinliğinde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sıhhat çalışanları için meydana getirilen 5 maddelik düzenlemeyi deklare etti. Sıhhat-Sen Genel Başkanı Durmuş, yapmış olduğu yazılı açıklamada düzenlemenin sıhhat çalışanlarına, bayram hediyesi bulunduğunu belirtti.

Durmuş, Meydana getirilen açıklamalarda Sayın Cumhurbaşkanımız, özetle şu müjdeleri verdi; durağan(durgun) ek ödemeler merkezi bütçeye aktarılarak (maaş ve ek ödeme) tek kalemde ödenecek. Merkezi yönetim bütçesinden performans ödemeleri için ilave kaynak aktarılarak, ek ödemelerde artış yapılacak. Ücretlerde yapılacak iyileştirme, emekliliklere de yansıyacak. Lisans mezunu hemşire ve öteki sıhhat çalışanları 3600 ek göstergeden yararlanacak. Aile hekimlerinin temel ücretlerinde artış yapılacak. Sertlik katalog kabahat kapsamına alınacak. Malpraktis soruşturmalarına oluşturulacak mesleki kurul karar verecek. Tüm bu düzenlemelerden üniversite çalışanları da yararlanacak. Yapılacak olan düzenlemelerle, sıhhat çalışanlarının yükü mühim seviyede azalmış olacaktır dedi.

BİR KESİM İHMAL EDİLMİŞ OLACAKTI

İyileştirmelerden üniversite hastanelerinde çalışanlarının da yararlanacak olmasının ek olarak mühim bulunduğunu belirten Durmuş, şunları kaydetti:

Diğer türlü mühim bir kesim dikkatsizlik edilmiş olacaktı. Yapılacak düzenlemelerle sıhhat çalışanlarına kurum ve kurum fark etmeksizin bütüncül yaklaşılması son aşama değerlidir. Sıhhat-Sen olarak, bu sorunların senelerden beri mücadelesini veriyoruz.

Gelinen noktada, ücret düzenlemesinden 3600 ek göstergenin kapsamının genişletilmesine, şiddetten malpraktise birçok sıhhat çalışanlarının problemlerine neşter vuruldu.

Yapılacak iyileştirmeler özverili sıhhat çalışanları kadar, sıhhat sistemi açısından da büyük ehemmiyet taşımaktadır. Dileğimiz bir an ilkin düzenlemelerin hayata geçmesidir. Bu vesileyle başta Cumhurbaşkanımız olmak suretiyle alın teri döken her insana teşekkür ediyoruz. DHA

 

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.