Sağlık ekibine yardım eden polisi bıçaklayıp kaçtı

Vaka, merkez Yakutiye ilçesi Hasani Basri Mahallesindeki TOKİ konutlarında meydana geldi. Ruhsal rahatsızlığı bulunmuş olduğu bildirilen Yakup D.yi hastaneye götürmeleri için ailesinin çağırdığı sıhhat ekibi, polisten yardım istedi.

Sıhhat ekibine desteğe giden polis ekibine bıçakla hücum eden Yakup D., bir memuru bıçakladı. Boyun ve baş kısmından almış olduğu bıçak darbesiyle yaralandığı öğrenilen polis memuru Volkan Yavuz (35), Mustafa Kemal Atatürk Üniversitesi Araştırma Hastanesi Acil Servisine kaldırıldı. Polis memuru Yavuzun sıhhat durumunun iyi olduğu bildirildi.

2 POLİS MEMURU DA KAZADA HAFİF YARALANDI

Öte taraftan, vaka yerine takviye için giden Yunus ekibi de kaza yaptı. Kazada 2 polis memuru hafifçe şekilde yaralandı.

Saldırıdan sonrasında Erzurum Güvenlik Müdürlüğüne bağlı fazlaca sayıda polis ekibi, saldırganın gitmesi olası yerlerde arama yapmış oldu. 11 tane kabahat kaydı tespit edilen ve ruhsal rahatsızlığı olan Yakup D.yi bulunması için vatandaşlar da ihbarlarıyla destek olmaya çalıştı.

Polisler, Yakup D.yi bulabilmek için cadde, sokak ve metruk binaları didik didik aradı. Ortalama 2 saat devam eden aramanın peşinden polis ekipleri, Yakup D.yi Mahallebaşı semtinde yakalayarak gözaltına aldı. (DHA)

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.