Sağanak yağışın ardından hafta sonu hava durumu değişiyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair güncel tahminlerini yayınladı. Meteorolojinin tahminlerine nazaran bugün Türkiye genelinde yağışların etkili olması planlanıyor. Hafta sonu cumartesi günü dar bir alanda hafifçe yağış görülecek, hava sıcaklıkları yükselişe geçecek. Pazar günü ise tekrardan yurda giriş meydana getirecek yağışlı havayla beraber sıcaklıklar bir miktar düşecek.

YAĞIŞ YER YER KUVVETLENECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere nazaran: Ülkemiz genelinin parçalı ve oldukca bulutlu, Marmaranın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolunun doğusu ile Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonrasında Samsunun iç kesimleri, Ordu ve Giresun çevrelerinde, akşam saatlerinde Doğu Anadolunun kuzeydoğusu ile Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde güçlü olması planlanıyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi planlanıyor.

Doğu Karadenizin iç kesimleri ile Doğu Anadoluda yüksek kar örtüsüne haiz eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.