Saatler ileriye alındı mı? Yaz saati uygulaması var mı?

Yaz saati uygulaması kapsamında ülkelerde 27 Mart Pazar günü saatler bir saat ileri alınacak. Fakat, Türkiye bu hareketliliğin haricinde kalıyor. Zira Türkiye’de 7 Eylül 2016 zamanı itibariyle yaz uygulaması devamlı hale getirilmişti.

TÜRKİYE’DE SAATLER İLERİ ALINACAK MI?

Türkiye’de yaz saati uygulaması uygulanmayacak. Dolayısıyla saatler ileri alınmayacak.

KUZEY KIBRISTA SAATLER İLERİ ALINACAK

Şimal Kıbrısta 27 Mart 2022 Pazar günü saat 03.00te saatler bir saat ileri alınacak.

YAZ SAATİ GEÇİŞİNDE TEKNOLOJİK ALETLERE DİKKAT

Bazı teknolojik aletlerin saat uygulamasında otomatik ayarlama yapması sebebiyle bu aşamada dikkatli olunması gerekiyor.

ABD’DE DE YAZ SAATİ UYGULAMASI KALICI OLABİLİR

ABD Senatosu, öğleden sonraların uzamasını ve ekonomik faaliyetlerin artmasını isteyenlerin desteklediği bir adım atarak dün yaz saati uygulamasını 2023’ten itibaren kalıcı meydana getirecek yasayı geçirdi. ABD’de bu adımla birlikte artık yılda iki kere saat değişikliğine gidilmeyecek. Senato, yasayı oybirliğiyle geçirip onaylaması için Temsilciler Meclisi’ne gönderdi. Temsilciler Meclisi’nin arkasından yasanın uygulamaya geçmesi için ABD Başkanı Joe Biden’ın da onaylaması gerekiyor. Beyaz Saray, Biden’ın yasayı destekleyip desteklemediğine ilişkin bir açıklamada bulunmadı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.