Rusya’yla 6 saat süren görüşme sonrası Zelenskiy’den açıklama

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Rusyanın saldırıları sonrası iki ülke arasındaki ateşkes müzakeresiyle ilgili izahat yapmış oldu.

Zelenskiy, toplumsal medya hesabından yapmış olduğu paylaşımda, Rusya ile meydana getirilen müzakerede hemen hemen istedikleri yönde bir sonucun çıkmadığını duyurdu.

KÖTÜLÜK DERHAL DURDURULMALI

Ek olarak Zelenskiy, açıklamasında Roket, bomba ve ağır silahlar ile silahlandırılmış fenalık derhal durdurulmalıdır. Ekonomik olarak yok edilmelidir. İnsanlığın savunabildiğini göstermek lazım ifadelerini kullandı.

Zelenskiy, Rusyanın harp suçu işlediğini savunarak, Cenk suçu işleyen bir devletin BMGK üyesi olmaması gerekir dedi.

ATEŞKES GÖRÜŞMELERİ 6 SAAT SÜRDÜ

İki ülkeden heyetlerin katılmış olduğu ateşkes görüşmeleri 6 saat sürdü.

Rusya Devlet Başkan Yardımcısı Vladimir Medinskiy yapmış olduğu açıklamada, görüşmelerde ikinci turun yapılacağını ifade ederek, “En kısa sürede anlaşmaya varmak istiyoruz. Genel konumu tahmin edebileceğimiz belirli noktalar belirledik” dedi.

Ukrayna tarafınca meydana getirilen açıklamada ise, “Görüşmelerin aslolan amacı ateşkesin derhal sağlanması ve Rus güçlerinin geri çekilmesi” denildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir