Rusya’daki savaş karşıtı gösterilerde 1400’e yakın gözaltı var

Rusya’nın 48 ayrı kentinde meydana getirilen cenk karşıtı gösterilerde polis, bazı göstericileri yerlerde sürüklerken, bazılarını da copladı. Moskova’da 753, St. Petersburg’ta 350, Novosibirsk’te 278 kişinin şu anda gözaltına tutulduğu aktarıldı.

Rusya’nın Ukrayna topraklarına saldırısı 11’inci gününde de devam ederken, Rusya’da da cenk karşıtı gösteriler sürüyor.

48 KENTTE EYLEM

Rus ordusunun Ukrayna’dan geri çekilmesini isteyen göstericilere, Rus polisi sert müdahale etti. Rusya’nın 48 ayrı kentinde meydana getirilen cenk karşıtı gösterilerde polis, bazı göstericileri yerlerde sürüklerken, bazılarını da copladı.

BİNLERCE GÖZALTI

Yaşanmış olan arbedeler esnasında bazı göstericilerin yaralandığı öğrenilirken, bugün itibariyle ülkede gözaltına alınan şahıs sayısının 2 bin 500’ü aştığı duyuruldu.

Başkent Moskova, St. Petersburg ve Novosibirsk kentlerinde de gözaltına alınan kişilerin sayısındaki fazlalık dikkat çekerken, Moskova’da 753, St. Petersburg’ta 350, Novosibirsk’te 278 kişinin şu anda gözaltına tutulduğu ve bu sayının daha da artmasının beklendiği aktarıldı.

Rusya'nın saldırdığı Mariupol'de tahliyeler yeniden durdu İlginizi Çekebilir Rusya’nın saldırmış olduğu Mariupol’de tahliyeler tekrardan durdu

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir