Rusya-Ukrayna savaşı… Rus askerlerinin sivilleri infaz ettiği görüntüler ortaya çıktı

24 Şubattan beri devam eden Rusya-Ukrayna cenginde Rus askerlerinin harp suçları işlediğine dair iddialar internasyonal kamuoyunun gündemini meşgul ederken batı medyasından kan donduran görüntüler geldi.

7 Martta drone kamerasının kaydettiği görüntülerde oğlu ve eşiyle beraber Kievden otomobille kaçmaya çalışan bir insanın infaz edilmiş olduğu anlamış olur ortaya çıktı. Görüntülerde aracıyla giden adam sonrasında otomobilini kenara çekiyor ve derhal araçtan çıkarak ellerini havaya kaldırıyor.

Fakat birkaç dakika sonrasında insanın cansız bedeni aracın önünde yatarken siyah kıyafetli insanoğlu kameraya yansıyor. Internasyonal Ceza Mahkemesinin Rusyanın bölgedeki saldırıları ile ilgili soruşturma başlattığına dikkat çeken İngiliz medyası yaşamını yitiren adam ve eşinin isimlerini de deklare etti.

Maksim Iowenko ve eşi Ksjenanın öldürüldüğünü aktaran BBC, 10 sivil araçlık konvoya hücum düzenlenmiş olduğu açıklandı. BBCnin haberinde, araçta çiftin 6 yaşındaki oğlu ve Maksimin arkadaşının yaşlı bir annesinin de bulunmuş olduğu ve onların sonrasında özgür bırakıldığı kaydedildi.

Ukraynanın Bugatti drone birliğinin çekmiş olduğu görüntülere şahit olan yaşlı kadının, Maksim ölmeden ilkin araçta bir çocuk bulunduğunu söylemiş oldu fakat onu vurdular söylediği öğrenildi.

Öte taraftan BBCnin haberinde Rus askerlerinin infaz edilen 13 sivilin cansız bedenlerini otoyolda bıraktığı ve bazılarının bedenine bubi tuzağı yerleştirdiği de açıklandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.