Rusya savaşın bilançosunu açıkladı! AB ve ABD’nin gönderdiği mühimmatlar vuruldu

Rusya Müdafa Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Rus ordusunun Ukraynadaki son faaliyetlerine dair açıklamalarda bulunmuş oldu.

GÖNDERİLEN MÜHİMMİTLAR İMHA EDİLDİ

Konaşenkov, Jitomir bölgesindeki Malin tren istasyonu bölgesine uzun menzilli deniz tabanlı Kalibre füzesi fırlatılarak ABD ve Avrupanın Ukraynaya gönderilmiş olduğu oldukca sayıda tabanca ve cephane vurularak imha edildi dedi. Odessanın da füzelerle hedef alındığını söyleyen Konaşenkov, Odessa civarlarında Odessa Liman Fabrikasındaki Rus füzeleri, yakıt depolarını imha etti bilgisini paylaştı. Konaşenkov ek olarak Ukraynanın doğu kentlerindeki 8 akaryakıt deposunun da vurulduğunu aktardı.

47 ASKERİ NOKTA VURULDU

Rusyaya ilişik hava müdafa sistemleri ile Ukraynaya büyük hasar verildiğini söyleyen Konaşenkov, Operasyonel taktik havacılık grubu 4 komuta merkezi, 47 askeri noktayı vurdu. Hava saldırıları sonucunda 270ten fazla asker ve 52 zırhlı vasıta ve askeri teçhizat imha edildi. Ek olarak cenk uçakları Donetsk bölgesindeki Belitskoe köyü civarlarında bir Ukrayna Su-25 uçağını vurdu. Rus hava müdafa araçları, Herson bölgesindeki Novoaleksandrovka civarlarında Ukrayna Hava Kuvvetlerine ilişik bir Su-25 uçağını daha düşürdü diye konuştu. Konaşenkov Luhansk, Donetsk, Herson ve Harkovda 14 insansız hava aracının da düşürüldüğünü söylemiş oldu.

BİLANÇOYU AÇIKLADILAR

Konaşenkov, Rusyanın saldırılarını başlatmış olduğu 24 Şubattan bu yana Ukrayna ordusunun verdiği kayıpları deklare etti. Konaşenkov, Hususi askeri harekatın başlangıcından bu yana 174 tayyare, 125 helikopter, 966 insansız hava aracı, 315 hava müdafa sistemi, 3 bin 182 tank ve öteki zırhlı cenk araçları, 402 oldukca namlulu roketatar sistemi, bin 614 obüs ve havan topunun yanı sıra 3 bin 54 tane hususi askeri vasıta imha edildi ifadelerini kullandı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir