Rusya: Moskova kruvazöründe 1 kişi öldü, 27 kişi ise kayıp

Rusya Müdafa Bakanlığı, Rus donanmasının amiral gemilerinden olan Moskova kruvazörünün Ukrayna açıklarında patlama yaşanmasının peşinden romörkörler ile çekilmiş olduğu sırada batması sonrası kayıplarla ilgili ilk kez resmi veri yayınladı.

Bakanlık açıklamasında 1 kişinin yaşamını kaybettiğini 27 kişinin de yitik bulunduğunu bildirerek, 13 Nisanda cephane patlaması sonucunda çıkan yangınla Moskova kruvazöründe büyük bir hasar meydana geldi. Mürettebatın yangın söndürme çabaları netice vermedi. Geminin hasar görmemesi için verilen mücadelede 1 asker öldü, 1 asker yaralandı, 27 şahıs kayboldu. Kalan 396 mürettebat, kruvazörden bölgedeki Karadeniz Filosu gemilerine tahliye edilerek Sivastopola sevk edildi denildi.

KARADENİZ FİLOSUNDAKİ ASKERİ GEMİLER GÖREVLERİNE DEVAM EDECEK

Bakanlık yaşamını kaybeden, yaralanan ve yitik askerlerin ailelerine destek verileceğini aktarırken, kurtarılan denizcilerin Karadeniz Filosundaki öteki askeri gemilerinde görevlerine devam edeceğini belirtti.

Bakanlık tarafınca meydana getirilen açıklamada kurtarılan askerlerin Karadeniz Filosunda vazife almak için istekli oldukları anlatılarak, Karadeniz Filosu komutanlığının Moskova kruvazörünün mürettebatı ile yapmış olduğu görüşmelerin sonucunda subayların, denizcilerin ve sözleşmeli denizcilerin büyük çoğunluğu Karadeniz Filosunun gemilerinde hizmet vermeye devam etme arzusunu dile getirdi denildi.

Bakanlık, Karadeniz Filosunda vazife almak istemeyen öteki denizcilerin ise başka filolarda görevlerine devam edeceğini aktardı.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir