Rusya duyurdu! Ukrayna’ya silah sevkiyatı yapan kargo uçağı vuruldu

Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken, Rusya Müdafa Bakanlığından yeni bir izahat geldi.

Rusya Müdafa Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukraynaya ilişkin oldukça sayıda askeri tesisin vurulduğunu belirterek, Gün süresince yüksek hassasiyetli füzelerle 15 düşman hedefi vuruldu. Yaralanan hedefler içinde Barvenkovo, Frontier, Popasnaya, Novosvanovka, Krasnoarmeysk, Selidovo, Novobakhmutovka yerleşim alanlarındaki Ukrayna ordusu alanları ve teçhizat alanları yer aldı. Operasyonalar sonucunda 320den fazla Ukraynalı asker öldürüldü ve yaralandı. 23 tane zırhlı vasıta ve 7 hususi vasıta imha edildi. Gün süresince operasyonel ve taktik uçaklarla 67 nokta ve Ukrayna askeri teçhizat alanları imha edildi ifadelerini kullandı.

UKRAYNAYA SİLAH SEVKİYATI YAPAN KARGO UÇAĞI VURULDU

Ukrayna hedeflerinin füzeler ile vurulduğunu aktaran Konaşenkov, Roket birlikleri, 274 mevziye ve düşman birliklerinin yoğunlaştığı bölgelere, 24 denetim noktasına ve Ukraynalı birliklerin iki yakıt deposuna da dahil olmak suretiyle 317 askeri bölgeye hücum etti. Rusyanın Odessa bölgesine hava müdafa sistemleriyle Batı ülkeleri tarafınca Ukraynaya teslim edilen büyük ölçekli bir tabanca nakliyesi gerçekleştiren bir Ukraynalı askeri kargo uçağı havada vuruldu. Ek olarak 2 Ukraynaya ilişkin insansız hava aracı, Lozovaya ve Merryin yerleşim yerlerinin üstünde vuruldu. Mariupolun tüm şehir alanları, Nazi Azov militanlarından, yabancı paralı askerlerden ve Ukraynalı birliklerden tamamen arındırılmıştır. Hayatlarını kurtarmak için tek şansları gönüllü olarak silahlarını bırakıp teslim olmaktır dedi.

ZELENSKİY, RAKAMLAR KONUSUNDA KAMUOYUNU YANILTIYOR

Konaşenkov açıklamasında Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiynin rakamlar mevzusunda kamuoyunu yanılttığını savunarak, Zelenskiynin Ukrayna halkına açıklamaktan çekindiği sayılara nazaran yabancı paralı askerler ve öteki askeri birimlere dair gerçek kayıplara dair güvenilir verilere sahibiz. Zelenskiy, rakamlar mevzusunda kamuoyunu yanıltıyor. Bugünkü toplam yitik 23 bin 367 kişidir. Ukraynalı kayıpların belgeleri ve gömüldüğü yerlerin verilerini yakında yayınlayacağız şeklinde konuştu.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir