Rusya, Donetsk Bölgesi’ndeki bir kiliseyi bombaladı

Rusyanın Ukraynaya yönelik işgali devam ederken, Rus ordusu akşam saatlerinden itibaren Donetsk Bölgesinde yer edinen Gostomel kentinde saldırılar gerçekleştirmiş oldu. Kentin bilhassa bir noktasına Rus uçaklarıyla atılan roketler sebebiyle patlamanın sertliği ise şehir haricinde yer edinen bölgelerden hissedildi. Rus medyasına yer edinen haberlerde, Rus uçaklarının Ukrayna ordusuna ilişik tesisleri vurmuş olduğu iddia edilirken, Ukrayna medyası ise Gostomeldeki Rus saldırılarında sivil yerleşim alanlarının hedef alındığını beyan etti. Rusya tarafınca Gostomele düzenlenen saldırıların peşinden ise hemen hemen 2 taraftan da resmi bir izahat gelmedi.

BU KEZ HEDEF KİLİSE

Saldırıların bir başka adresi ise Donbass Bölgesindeki Donetske bağlı Svyatogorsk kasabası oldu. Buraya meydana getirilen saldırılarda bölgenin en büyük kiliselerinden kabul edilen Svyatogorsk Lavra kilisesi bombalandı. Kilisenin sığınaklarında bulunan onlarca şahıs, bombaların hedefi olurken bazılarının ise yaralandığı öğrenildi. Bölgedeki kurtarma ekipleri tarafınca kilisenin sığınağında gizlenen vatandaşlar daha güvenli bölgelere tahliye edilirken, Rus ordusunun da bölgeye saldırılarının sürdüğü ifade dildi.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.