Rusya Devlet Başkanı Putin özür diledi

İsrail Başbakanı Naftali Bennett Bennett, Rus liderle yapmış olduğu görüşmenin peşinden özrü kabul ettiğini ve tutumunu açıklamış olduğu için Putine teşekkür ettiğini söylemiş oldu.

Reutersta yer edinen habere nazaran, Bennett ek olarak Putinden Ukraynanın Mariupol bölgesinde kuşatma altında olan Azovstal fabrikasındaki sivillerin tahliyesine izin vermesini istediğini belirtti.

Bennett, bu talebi Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile daha ilkin yapmış olduğu bir görüşmenin peşinden yaptığını ve Putinin sivil tahliye için bir koridor kurma sözü verdiğini söylemiş oldu.

NELER YAŞANMIŞTI?

Pazar günü İtalyada gösterilen TV programı Zona Biancaya röportaj veren Lavrova Rusyanın Ukraynayı işgal öne sürülen sebebi olarak öne sürdüğü ülkeyi Nazilerden arındırmak söyleminin iyi mi mümkün olabileceği sorulmuştu.

Lavrov ise bu soruya soruya, Yanılıyor olabilirim fakat Hitlerin de Yahudi kökleri vardı. Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskiynin Yahudi olması kesinlikle hiçbir şey ifade etmiyor. En büyük Yahudi karşıtlarının, gene Yahudiler olduğu söylenir diye cevap vermişti. Lavrovun açıklamaları sonrasu Ukrayna ve İsrail başta olmak suretiyle birçok ülkeden tepki gelmişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.