Rus Uzay Ajansı Başkanı Elon Musk’ı tehdit etti

Rusyanın Ukraynayı işgalinde üçüncü aya yaklaşılırken, Rusya Federal Uzay Ajansı Başkanı Dmitry Rogozin, Ukraynaya uydu üstünden web sağlamaya devam etmiş olduğu sebebi öne sürülerek Elon Muskı tehdit etti.

Telegram üstünden bir paylaşım meydana getiren Rogosin, Muskın Ukraynadaki faşist güçlere askeri yazışma aracı sağladığını öne sürdü.

Muskın ise Rogozinin tehditlerine karşı imalı bir paylaşım yapmış oldu. Musk, Twitter hesabından Eğer gizemli koşullar altında ölürsem sizi tanımak güzeldi yazdı.

Rogozin daha ilkin de Batılı ülkelerin Rusyaya yaptırımları sürerse Internasyonal Uzay İstasyonunu Dünyaya düşürmekle tehdit etmişti.

Rusyanın Ukraynaya saldırmasının peşinden Ukrayna Dijital Dönüşüm Bakanı Mykhailo Fedorov, SpaceX adlı uzay firmasının sahibi olan Musktan Starlink adlı uydu web sistemini Ukraynanın kullanımına açmasını istemiş, Musk da bu öğrenci pozitif cevap vermişti.

Rogosin ek olarak Telegram üstünden hafta sonu yapmış olduğu bir paylaşımda da Rusya, bir nükleer harpte NATO ülkelerini otuz dakika içinde yok edebilir. Sadece nükleer bir çatışmanın yeryüzüne tesirleri sebebiyle bunu izin veremeyiz demişti.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.