Rus işgalinde bacaklarını kaybeden hemşirenin ilk dansı duygulandırdı

Rus mayınları sebebiyle iki bacağını kaybeden 23 yaşındaki hemşire, Lviv’deki bir hastanede evliliğe ilk adımını attı. Hemşirenin ilk dansına ilişkin görüntüler hızla toplumsal medyada yayılırken izleyenlere duygu dolu dakikalar yaşattı.

Rus işgalinde bacaklarını kaybeden hemşirenin ilk dansı duygulandırdı

Rusya’nın Ukrayna işgali devam ederken işgal altındaki ülkeden ara sıra iç ısıtan görüntüler de geliyor.

23 yaşındaki Oksana, 27 Mart’ta Rus işgali altındaki Luhansk bölgesindeki Lysychansk nahiyesinde nişanlısı Viktor ile yürürken bir mayına bastı.

Lviv Tıp Derneği’nin bildirdiğine bakılırsa; çift, devamlı kullandıkları bir yoldan yürüyorlardı. Sadece bir adım attı ve bir saniye sonrasında korkulu bir patlama yaşandı. Mayın patlamasında Viktor hiçbir yara almazken Oksana iki bacağını ve sol elindeki dört parmağını yitirdi.

ÇİFTİN İLK DANSI İZLEYENLERİ DUYGULANDIRDI

Olağanüstü bir halde, genç hemşire hayatta kaldı ve dört gün ilkin protez takmak suretiyle trenle Lviv’e ulaşmadan önce yaralarını stabilize etmek için dört operasyondan sonrasında batıya, Dnipro şehrine doğru tahliye edildi.

İki evladı olan çift, Lviv’e geldiklerinde nikah masasına oturmaya karar verdi. Ukrayna Parlamentosu haberi resmi Twitter hesabı üstünden paylaştı ve çiftin karı koca olarak ilk dansının görüntülerini yayınladı.

Lviv Tabipler Birliği, yaşamın ertelenemeyecek kadar kısa bulunduğunu yazarken çifte mutluluklar diledi. Dernek Sky News’e Lviv’den alyans aldıklarını, Oksana’ya beyaz bir elbise bulduklarını ve hastanede gönüllüler tarafınca meydana getirilen düğün pastası ile kutlamanın gerçekleştiğini söylemiş oldu.

Düğün kutlamaları, Oksana’ya protez bacaklar sağlanması ve tekrardan yürümeyi öğrenmeye başlamasından ilkin ameliyat merkezinin koğuşunda gerçekleşti. Oksana şimdi, kocasıyla beraber daha çok tedavi için Almanya’ya gitmeye hazırlanıyor.

ABD istihbaratı: Rusya, Ukrayna'nın üç bölgesini ilhak edecek İlginizi Çekebilir ABD istihbaratı: Rusya, Ukrayna’nın üç bölgesini ilhak edecek Ukrayna görüntüleri paylaştı: Ukrayna drone ile iki tekneyi batırdı İlginizi Çekebilir Ukrayna görüntüleri paylaştı: Ukrayna drone ile iki tekneyi batırdı Angelina Jolie'den Ukrayna'ya sürpriz ziyaret: Apar topar tahliye edildi İlginizi Çekebilir Angelina Jolie’den Ukrayna’ya sürpriz ziyaret: Apar topar tahliye edildi

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.