Rus askerlerinden Putin’i kızdıracak açıklamalar! ‘Sizin adınıza utanıyorum’

Rusya’nın Ukrayna’ya saldırıları 24 Şubat’tan bu yana devam ederken, Ukrayna tarafınca tutsak alınan Rus askerleri düzenlenen basın toplantısında konuştu.

ÇOK FAZLA KAYBIMIZ VAR

Marozov Aleksandır Romanoviç adlı asker, sivillerin saldırılarda hayatlarını kaybettiğini ifade ederek şunları söylemiş oldu;

*Son ana kadar bizlere tatbikat olduğu söylendi. Tutsak alındığımızda dövüleceğimizi, fena işlem göreceğimizi zannediyordum fakat bizlere iyi davrandılar. Yiyecek, elbise gereksinimlerimiz karşılandı.

*Elimizin altındaki araçlar yolda giderken bozuluyordu. Ukraynalı yoldaş askerler canavar gibiler. Oldukça fazla kaybımız var hem teknik olarak hem de askeri personel olarak.

SİVİLLER VE ÇOCUKLAR ÖLÜYOR

*Çoğumuz doğruları söylemek için buradayız, herhangi bir baskı altında değiliz. Burada sivil insanoğlu, çocuklar ölüyor. Tüm Ukrayna’dan özür arzuluyorum ve evime dönmek isterim. Beni affedin.

KORKUNÇ ŞEYLER GÖRDÜM

Putin’e “yoldaş” ifadeleriyle seslenen ve savaşı kaybettiklerini ifade eden Polşikov Nikolayev Valentinoviç adlı asker ise şunları söylemiş oldu;

*Oldukça fazla ölen ve yaralanan askerlerimizi gördüm. Bizi tedavi ederlerken bizim tanklarımızın geldiğini, 62 tanktan yalnız 16 tankın bizlere ulaştığını öğrendim. Bu bizim için büyük bir yitik. Hakkaten kaybediyoruz.

*Ben 20 yaşındayım ve korkulu şeyler gördüm. Tutsak alındığımızda burada bir ırkçılık görmedim, iyi davrandılar. Oğulları askerde olan Rusya vatandaşlarına seslenmek isterim. Oğullarınızı buraya göndermeyin. Burada korkulu şeyler oluyor ve bunlar size söylenmiyor.

*Evlatlarının tutsak bulunduğunu öğrenen aileler, çocuklarınızı alın buradan. Cenk lazım değil. Ukrayna Silahlı Kuvvetleri kendi ülkelerini korumaya çalışıyor.

SİZİN ADINIZA UTANIYORUM

Rus Hava Kuvvetlerinin sivil yerleşim yerlerini vurduğunu aktaran Valnetinoviç de şunları söylemiş oldu;

*Oldukça fazla çocuk ölüyor. Ukrayna halkı bizlere oldukca kızgın ve bunu affetmeyecekler. Ukrayna halkından özür arzuluyorum. Ben de sizin şeklinde davranırdım eğer benim evime bunlar yapılsaydı. Yoldaş, Rusya Devlet Başkanı, bizi öldürüyorlar.

*Siz haklı değilsiniz ve suçlusunuz. Sizden bunu durdurmanızı rica ediyorum. Yoldaş Başkan, bunu bitirmek gerekir. Kendim, Rus askerleri ve sizin adınıza utanıyorum.

*Anne eğer sana orada her şeyin yolunda bulunduğunu söylüyorlarsa inanma onlara. Buraya ulaşmadan önce seni aramıştım ve neler olacağını bilmiyordum. Burada bana iyi bakıyorlar. Beni öldürebilirlerdi sadece sağım ve beni koruyorlar.

aip2(‘pageStructure’, {“pageType”:”other”,”pageCategory”:”sozcu”,”pageIdentifier”:””}, ‘https://www.sozcu.com.tr/rss/tum-haberler.xml’);var aip2_pageCategory = “sozcu”;

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir